• Rekolekcje

• Dnia 1 kwietnia i 3 kwietnia uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 7:20, we wtorek 2 kwietnia uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem lekcji, wyjazd do kościoła tego dnia będzie około godziny 10:00. We wszystkie dni lekcje po powrocie z kościoła (we wtorek także przed wyjazdem do kościoła) odbędą się zgodnie z planem lekcji.

• Rada Rodziców

• W dniu 14.03.2019 r.  o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Brniu Osuchowskim odbędą się wybory na nowych członków Rady Rodziców i trójek klasowych. Głosowanie jest konieczne, gdyż wynika to z zaleceń jakie otrzymaliśmy po kontroli Kuratorium Oświaty. Prosimy więc o 100% frekwencję.

• Zebranie z rodzicami

• Zapraszamy rodziców na zebranie do Szkoły Podstawowej w Brniu Osuchowskim dnia 25 stycznia 2019 r.(piątek) godzina !6:00.

• Badanie kręgosłupa

• Dnia 20 listopada 2018 r., w godzinach od 13 :00 do 14:00 , w Osrodku Zdrowia w Czerminie odbędzie sie badanie kręgosłupa uczniów klasy V.

• Wyniki konkursu "200 książek do wygrania".

• Wyniki konkursu – edycja Październik

Oddział Dziecięcy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim (17%, 140 810 Głosy)
            Szkoła Podstawowa nr 2 w Świerklanach (14%, 113 523 Głosy)
            Szkoła Podstawowa w Brniu Osuchowskim (9%, 71 801 Głosy)

Dzięki udziałowi w konkursie szkoła pozyska 18 książek do szkolnej biblioteki.

Dziękujemy za każdy głos oddany na naszą szkołę.

• Wycieczka do Mielca

• Dnia 21 listopada 2018 r.uczniowie klas IV - VIII jadą na wycieczkę do Mielca.

Plan wycieczki obejmuje:

1. Zwiedzanie muzeum Jadernówka.
            2. Warsztaty kulinarne "Mały kucharz".
            3. Kino Galaktyka - film " Cudowny chłopak".

Koszt wycieczki 25 zł.

• Zwrot pieniędzy

• Wszyscy uczniowie, biorący udział w wycieczce do Krakowa dnia 12.10.2018 r., otrzymają 10 zł zwrotu kosztów wycieczki.

• Basen

• Pierwszy wyjazd na basen do Połańca odbędzie się 26 października 2018 r. o godz. 15:10.

Uczniowie zabierają ze sobą:

• ręcznik
            • klapki
            • okulary do pływania
            • strój kąpielowy

Rodzice obowiązkowo zabierają ze sobą klapki.

Kolejny wyjazd odbędzie się 9 listopada 2018 r.

• Regulamin konkursu 200 książek do wygrania

• Konkurs 200 książek do wygrania

1. Konkurs polega na oddawaniu głosów na Szkołę Podstawową w Brniu Osuchowskim.
            2. Głosy może oddawać każdy co jedną minutę, po każdorazowym odświeżeniu strony konkursowej.
            3. Konkurs trwa  do 7 listopada 2018 r.

Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców, uczniów oraz sympatyków szkoły do głosowania na nas.

• "Dla Niepodległej"

• Dnia 23 października 2018 r. w naszej szkole wystąpi grupa Rekonstrukto wystawiając przedstawienie pt. "Dla Niepodległej". Przedstawienie będzie miało charakter lekcji historii. Chętnych uczniów prosimy o wpłacanie 5 zł do wychowawców klas.

• Powitanie jesieni

• Dnia 04.10.2018 r. (czwartek) zorganizowane będzie ognisko na powitanie jesieni. Uczniowie będą brać udział w podchodach, rozgrywkach sportowych i zabawach.

• Szkolne Przygody Gang Słodziaków

• Zapraszamy wszystkich uczniów klas I – III do wzięcia udziału w konkursie edukacyjnym z Gangiem Słodziaków.

Celem konkursu pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” jest wyrabianie nawyku codziennego czytania. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym, w którym za każdy dzień głośnego czytania (min. 10min) otrzyma naklejkę ze Słodziakiem.

Konkurs polegał będzie na napisaniu lub narysowaniu własnej historii o dalszych przygodach Gangu Słodziaków
            i przedstawienie jej w zależności od poziomu:

Klasy I- rysują swoje historie;

Klasy II - tworzą komiks;

Klasy III - piszą krótkie historie i je ilustrują.

Nagrody w konkursie na szczeblu szkolnym to maskotki Słodziaków i książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, natomiast na szczeblu ogólnopolskim to dofinansowanie księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości 3000 zł oraz nagrody dla ucznia i jego zespołu klasowego

• Kino

• Dnia 28 września 2018 roku w szkole odbędą się seanse kina sferycznego. Chętnych uczniów prosimy o wpłacanie 8 zł.

28 września 2018 roku klasy VII i VIII jadą do kina Galaktyka w Mielcu na film "Dywizjon 303". Koszt wycieczki 20 zł.