• Misja szkoły

„WIEDZĘ MOŻEMY ZDOBYWAĆ OD INNYCH,

ALE MĄDROŚCI MUSIMY NAUCZYĆ SIĘ SAMI”

Adam Mickiewicz

Misja szkoły

Chcemy być szkołą, która kształcić będzie uczniów tak, by potrafili radzić sobie w zmieniającym się współczesnym świecie  i stawiać czoła coraz bardziej wymagającej rzeczywistości. Przygotować ich do bycia ” Obywatelami Polski i Europy” z poszanowaniem i miłością do własnej kultury, tradycji i historii. Wspomagać rodzinę w procesie wychowawczym i opiekuńczym. Chronić przed narastającymi zagrożeniami  i patologią. Ukazywać autorytety i wzorce właściwych zachowań.

We wspólnej pracy wychowawczej całej społeczności szkolnej będzie towarzyszył nam dialog oparty na wzajemnym zaufaniu i partnerstwie, respektowaniu prawa do godności i przekonań drugiego człowieka. Będziemy dążyć do tego, by uczniowie odnaleźli w szkole swój drugi dom. Dom, w którym zrealizują się ich potrzeby i przekonania.

Wizja szkoły

Kształcenie w szkole podstawowej stanowi fundament wykształcenia. Zadaniem szkoły jest łagodne wprowadzenie dziecka w świat wiedzy, przygotowanie do wykonywania obowiązków ucznia oraz wdrażanie do samorozwoju. Szkoła zapewnia bezpieczne warunki oraz przyjazną atmosferę do nauki, uwzględniając indywidualne możliwości i potrzeby edukacyjne ucznia. Najważniejszym celem kształcenia w szkole podstawowej jest dbałość o integralny rozwój biologiczny, poznawczy, emocjonalny, społeczny i moralny ucznia.

Absolwent naszej szkoły:

1. Posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na kontynuowanie edukacji na miarę swoich możliwości.
          2. Umie żyć w społeczeństwie, potrafi współdziałać i porozumiewać się z innymi ludźmi.
          3. Jest patriotą, Europejczykiem i obywatelem świata.
          4. Potrafi rozwiązywać różnorodne problemy we własnym działaniu, radzi sobie z trudnościami.
          5. Kreatywnie rozwija swoje umiejętności, zainteresowania i postawy.
          6. Jest tolerancyjny – rozumie, że różnice między ludźmi są czymś naturalnym.
          7. Zna swoją wartość i respektuje prawa innych.

Nasza szkoła to nie tylko budynek, ale wspólnota, do której świadomie wstępują ci, którzy chcą ją tworzyć (uczniowie, rodzice, wszyscy pracownicy szkoły).

Nasza szkoła to miejsce, w którym:

• wszyscy jej członkowie są tak samo ważni;
          • panuje życzliwa atmosfera oparta na kulturze osobistej nauczycieli, uczniów i rodziców, wzajemnym szacunku, akceptacji, pomocy i współdziałaniu;
          • pielęgnuje się tradycje szkoły, skupiając wokół nich nauczycieli, uczniów, rodziców i absolwentów;
          • jest bezpiecznie;
          • dobrze przygotowuje się uczniów do dalszego etapu kształcenia.

W naszej szkole dążymy do tego, aby:

• uczniowie, wchodząc w świat wiedzy, rozwinęli sferę: intelektualną, etyczną, emocjonalną, społeczną i fizyczną na miarę swoich możliwości,
          • rodzice uczniów  darzyli nas zaufaniem i aktywnie wspierali nasze działania,
          • nauczyciele  mieli pełną satysfakcję z wykonywanej pracy,
          • środowisko lokalne  szczyciło się naszą placówką.

NAZWA  SZKOŁY

1. Szkoła nosi nazwę: Szkoła Podstawowa w Brniu Osuchowskim.

1. Siedzibą szkoły jest budynek nr 64  w  Brniu Osuchowskim.

1. Nazwa szkoły jest używana w pełnym brzmieniu.

Na pieczęciach i stemplach może być używany czytelny skrót nazwy.

INNE  INFORMACJE  O  SZKOLE

1. Organem prowadzącym szkołę jest Rada Gminy w Czerminie.

1. Szkoła jest ośmioletnią szkołą publiczną ogólnodostępną.

1. Czas trwania cyklu kształcenia w szkole zgodnie z przepisami w sprawie ramowych planów nauczania wynosi  8 lat.

1. Do szkoły uczęszczają dzieci z obwodu szkoły oraz na wniosek rodziców dzieci  z innych obwodów .

1. Zajęcia  odbywają się na jedną zmianę .

1. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
          2. Dyrektorem szkoły jest pani mgr Marzena Konopka.