• Światowy Dzień Wody

• 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione, aby uświadomić wszystkim jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji poświęconej tematowi kryzysu wodnego, obejrzeli film o sposobach oszczędzania wody, a członkowie SU częstowali tym „źródłem życia” całą społeczność szkolną.

• Akcja charytatywna

• Dnia 19 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny. Dzięki dobremu sercu i hojności wszystkich przybyłych pozyskaliśmy sporą kwotę pieniędzy, która została przekazana rodzicom Kacperka.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu i wsparli naszą akcję. Darczyńcami w akcji byli:

• Rada Rodziców przy SP w Brniu Osuchowskim,

• Pracownicy SP w Brniu Osuchowskim,

KGW w Brniu Osuchowskim,

• Koło Gospodyń Wiejskich z Szafranowa,

Brzezóvka - Kompleks Turystyczny,

Centrum Zabawy WyWrotki Mielec,

Multikino Polska w Mielcu,

Inwałd Park,

Doobro Restauracja, Konrad Węgrzyn

SALON Fryzjerski Julia'' w Czerminie,

Fotografie Bielki,

• Państwo Ewelina i Leszek Ziębowie,

Meritum24 z siedzibą w Ziempniowie,

• Firma Stal- Bud, Grzegorz Skwara,

oraz wszyscy przybyli goście.

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Mieszkańcy Brnia Osuchowskiego i okolicznych miejscowości, dzięki Waszej solidarności pokazaliśmy, że wspólna praca w szczytnym celu może dać wiele radości i satysfakcji. Udowodniliście, że jesteście wrażliwi na potrzeby innych. Dziękujemy!

Pomaganie jest dobre!

• "Umiem Pływać"

• Nasi uczniowie korzystają z lekcji nauki pływania w ramach bezpłatnego projektu "Umiem Pływać". Program dedykowany jest dla klas I –III.  Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej.

• Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

• 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto - uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”. Uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych okręgów, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia! W ramach zabawy wymyślano jak największą ilość wyrazów, w których ukryte zostało Pi.

Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.

• Spotkanie z podologiem

• 2 marca 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podologiem. Podologia, to dziedzina medycyny zajmująca się nielekarskimi zabiegami na stopach oraz podudziach.Panie zajmujące się tą dziedziną przedstawiły uczniom zagadnienia z zakresu dbania o higienę stóp i zaznajomiły ich z tajnikami zawodu podologa. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.

• „Umiem pływać 2023”

• Lista uczniów zakwalifikowanych do programu „Umiem pływać 2023”

1. Misiak Ewelina
            2. Skwara Igor
            3. Działo Igor
            4. Bełzo Weronika
            5. Bator Natalia
            6. Rzeźnik Ewelina
            7. Galica Karolina
            8. Szewc Filip
            9. Bożek Aleksandra
            10. Strycharz Natan
            11. Pisarczyk Kacper
            12. Pęgiel Eryk
            13. Szewc Kamil
            14. Kapinos Michał
            15. Wojciechowska Victoria

Na spotkanie organizacyjne przed wyjazdami zapraszamy do szkoły w dniu 8 marca o godzienie 16.20. Na spotkaniu zostaną udzielone wszystkie informacje dotyczące programu. Jeżeli ktoś z przyczyn losowych nie będzie w stanie realizować kursu nauki pływania prosimy o poinformowanie o tym fakcie sekretariat szkoły.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• W środę w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uczennice klasy 6 za pomocą montażu słowno-muzycznego przypomniały wybrane sylwetki niezłomnych bohaterów, których komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie. Było bardzo uroczyście, podniośle i patriotycznie.