• "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych"

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, w naszej szkole odbyło się  spotkania profilaktyczne  z panem dzielnicowym Wiesławem Cudo na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Pan policjant przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omawiał z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zapinanie pasów, noszenie odblasków, przejazd w fotelikach najmłodszych dzieci. Wspomniał również o zachowaniu rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami. Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

• Patroni roku 2024

• Rok 2024 został ustanowiony przez parlament rokiem: Melchiora Wańkowicza, Marka Hłaski, Wincentego Witosa, Kazimierza Wierzyńskiego, Romualda Traugutta, arcybiskupa Antoniego Baraniaka, Zygmunta Miłkowskiego, Rodziny Ulmów, Olimpijczyków Polskich, Witolda Gombrowicza, Czesława Miłosza, Wincentego Witosa oraz Władysława Zamoyskiego. Patroni roku są zazwyczaj wybierani ze względu na związane z nimi równe rocznice, które przypadają na dany rok. Tak też jest tym razem. Uczniowie klasy 8 zapoznali się z krótkimi biografiami wszystkich patronów, a następnie wykonali o nich gazetkę.

• Udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".

• Uczniowie naszej szkoły wzięli liczny udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". W kategorii - klasy l-lV szkoły podstawowej - Il miejsce zdobyła Magdalena Sroka z kl. I. W kategorii klas V-VIII - II miejsce otrzymała praca Emilii Peret z kl. VII. Zwycięzcom gratulujemy. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkim życzymy kolejnych sukcesów w następnych konkursach. A oto prace naszych uczniów.

• Podróżnik z grupy Trzask.pl

• 17 stycznia odwiedził naszą szkołę podróżnik z grupy Trzask.pl. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji geografii o Amazonii. Dowiedziały się o tym jak przetrwać w dżungli amazońskiej , jakie czekają tam na turystów "niespodzianki"( mrówka pocisk, piranie ). Mieliśmy również okazję dowiedzieć się o zwyczajach panujących w wiosce Indian, ich kulturze, formach pożywienia i sposobach spędzania czasu wolnego. Z niecierpliwością będziemy czekać relację z kolejnej wyprawy.

• Jasełka 2024

• Dnia 14 stycznia 2024 r.  naszi utalentowanymi uczniowie wraz z zaangażowaną kadrą pedagogiczną,  podzielili  się z przybyłymi gośćmi historią narodzenia Jezusa Chrystusa w formie wyjątkowego spektaklu. Przedstawienie jasełkowe to nie tylko święto dla dzieci, ale także moment refleksji dla nas wszystkich, przypominający o wartościach, które naprawdę liczą się w życiu.

Uczniowie przenieśli nas 2000 lat wstecz w niezwykłą podróż do Betlejem, gdzie czekali na nas pasterze, anioły, Herod i oczywiście Maryja ,Józef i maleńki Jezusek. To historia o nadziei, miłości i nowym początku, które są fundamentem naszych świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycieli nas swoją obecnością. Spośród gości zaproszonych na jasełka obecni byli m.in. przedstawiciele samorządu Gminy Czermin, Wójt Sławomir Sidur oraz Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Bugaj wraz z Radnymi, a także przedstawiciele samorządu powiatowego, Radni Powiatu Mieleckiego – Bogusław Peret, Antoni Skawiński i Zdzisław Lasota,dyrektor CUW Jarosław Ćwięka, sołtys wsi Breń Osuchowski Paweł Betel, właściciele szkółki krzewów ozdobnych Cedr, właściciel firmy Stalbud Grzegorz Skwara, byli uczniowie, rodzice i mieszkańcy wsi i okolicy.

• Grupa „Zaelektryzowani”

• 3 stycznia 20224 r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”.Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla najmłodszych jak i najstarszych uczniów szkoły.Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, . Uczniowie mieli możliwość zaobserwować jak powstają oraz dowiedzieć się na czym polegają: chmura w wiaderku . Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca.