• Spotkanie profilaktyczne z policją

• W obecnych czasach w społeczeństwie coraz częściej pojawiają się przypadki osób nieletnich będących ofiarami różnego rodzaju uzależnień i zagrożeń płynących z internetu, aby uświadomić młodzieży skalę tego problemu oraz sposoby przeciwdziałania dnia 27 marca 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią asp. Magdaleną Skulimowaską z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Poruszano też tematykę związaną z konsekwencjami wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania oraz odpowiedzialnością karną jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny.

• Warsztaty dla uczniów

• Dnia 21 marca 2024 r. uczniowie klas 4- 8 mieli okazję uczestniczycć w warsztatach prowadzonych przez pana Arkadiusza Nepelskiego z firmy "Brakujące lekcje. Realizowali oni obszar pt."Zdrowie i samopoczucie."

Działając w tym obszarze próbujemy pomóc uczniom w budowaniu zdrowego stosunku do swojego ciała, zdrowego stylu życia, zdobywaniu wiedzy o zgubnych skutkach używania substancji psychoaktywnych oraz radzeniu sobie z presją i osiąganiem równowagi między sukcesami a samopoczuciem.

• „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”

• Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, organizowanego przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Projekt ten ma na celu poszerzanie wiedzy o wodzie, kształtowanie proekologicznych postaw, wyrobienie wśród uczniów nawyków bezpiecznego i aktywnego korzystania z zasobów wodnych oraz stworzenie sieci szkół przyjaznych wodzie.

W ramach programu zorganizowaliśmy kilka działań. Uczniowie wzięli udział w lekcjach i warsztatach, na których mieli okazję bliżej przyjrzeć się zjawisku suszy, powodzi, dyskutowali na temat codziennego zużycia wody, o sposobach jej oszczędzania oraz zanieczyszczeniach. Poza tym uczestniczyli w różnych grach i zabawach wodnych, rozwiązywali rebusy i krzyżówki, wzięli udział w konkursie plastycznym i konkursie wiedzy o wodzie.

Głęboko wierzymy, że realizacja programu wzbogaciła naszych uczniów o nową wiedzę i świadomość na temat tak drogocennej substancji jaką jest woda.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest na całym świecie jest "Światowy Dzień Zespołu Downa. Data została wybrana w nieprzypadkowy sposób, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI chromoson, który doczepił się do 21 pary chromosonów. Dlatego 21.03 Dzień Kolorowej Skarpetki - kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary. Symbol niedopasowanych chromosonów, symbol niedopasowania społecznego.

W ten szczególny dzień uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki z różnych niepasujących par na znak solidarności tolerancji z osobami z Zespołem Downa.

• Tydzień z edukacją ekonomiczną

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Złote Szkoły NBP ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski. Jego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji programu był temat: „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.

W ramach programu zorganizowaliśmy kilka działań. Uczniowie wzięli udział w lekcjach, warsztatach, grach, debacie, spotkaniu z pracownikiem banku oraz konkursie. Głęboko wierzymy, że realizacja projektu Złote Szkoły NBP wzbogaciła naszych uczniów o nową wiedzę i świadomość na temat tak przyszłościowej sfery jak świat finansów.

• Charytatywny kiermasz.

• W dniach 26.02- 1.03 w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny, z którego cały dochód został przeznaczony na leczenie Filipka Głodzika z Czermina. Cała społeczność szkolna mocno zaangażowała się w jego organizację. Uczniowie , rodzice, pracownicy szkoły podarowali przedmioty oraz słodkie i słone przekąski , które można było nabyć w ciągu tygodnia. Udało się uzbierać 2770 zł . Kolejny raz udowodniliśmy ,że zawsze jesteśmy gotowi do pomocy drugiemu człowiekowi .