• Dzień Kropki

• 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów.

Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki.

Po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć w siebie!!

• Wycieczka rowerowa do schroniska

• Dnia 9 września 2024 r. uczniowie klas 5-8 wybrali się na rowerową wycieczkę do Schronisko dla zwierząt ,,Czekadełko" w Wadowicach Dolnych k/Mielca.

Schronisko to azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych.

Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Dlatego w naszej szkole zorganizawaliśmy zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak żyją psy w tutejszym schronisku.

Zachęcamy wszystkich do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

• Narodowe Czytanie "Kordian"

• We wtorek , 10 września 2024 r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Brniu Osuchowskim wzięli udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania.

Inicjatywa Prezydenta RP jak co roku została przyjęta z zainteresowaniem. Wybrany na ten rok arcydramat Juliusza Słowackiego „Kordian” to prawdziwe wyzwanie dla uczniów szkół podstawowych, niemniej jednak nasi uczniowie razem z nauczycielami ochoczo zmierzyli się z trudnym tekstem.