• Powitanie jesieni

• Zgodnie z tradycją naszej szkoły, dnia 21 września 2023 r.,odbyło się uroczyste "Powitanie jesieni". Z tej okazji uczniowie i dzieci z przedszkola wzięły udział w wielu konkurencjach sportowych, zawodach i zabawach. Ruch na świeżym powietrzu, wspólne ognisko i czas spędzony razem sprzyjał miłej atmosferze i integracji.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Samorząd Uczniowski wybrany! Decyzją uczniów w tym roku szkolnym będzie on miał następujący skład: Przewodniczący SU – Szymon Pisarczyk Zastępca przewodniczącego – Julia Naprawa Członkowie – Aleksandra Bożek, Natalia Bator, Ewelina Misiak, Zuzanna Płatek, Agnieszka Kozioł, Gabriela Bełzo, Alicja Pisarczyk, Julia Rajtar, Anita Szot, Aleksandra Misiak.

• Historia we wspomnieniach zapisana.

• W pierwszym tygodniu września naszą szkołę odwiedził niezwykły gość, Pan Adam Sulimski, wnuk dr Romana Sulimskiego. Pan Adam przekazał naszej szkole w prezencie tom wspomnień spisanych przez jego dziadka.

„Dr Roman Sulimski – Pisarczyk urodził się dnia 20 listopada 1891 roku we wsi Breń Osuchowski, powiat Mielec, województwo Krakowskie, syn Klemensa i Katarzyny. Szkołę średnią skończył w Tarnowie w 1912 roku, a studia lekarskie w Krakowie w 1921 roku. Zmarł dnia 26 lutego 1947 roku w Krakowie. Był jednym z najwybitniejszych bakteriologów Armii Polskiej. Człowiek o głębokim umyśle, szlachetnej duszy, o nadzwyczajnej pracowitości. Był ojcem dla żołnierzy, interesował się i opiekował nimi, jak własnymi dziećmi. Będąc lekarzem batalionowym, lekarzem pułkowym – opiekował się żołnierzami swojej jednostki naprawdę po samarytańsku.”

Bardzo dziękujemy panu Adamowi za pamięć, dobre serce i hojność.

Każdego zainteresowanego historią Brnia Osuchowskiego zawartą we wspomnieniach spisanych przez dr Romana Sulimskiego zapraszam na stronę szkoły. Załączony został tam plik z tomem wspomnień.

Tom_I_(1).pdf

Dr_Roman_Sulimski_(2).pdf

• Wycieczka rowerowa

• Dnia 14 września 2023 r. uczniowie klas 5-8 udali się na wycieczkę rowerową do Woli Mieleckiej. Wzięli tam udział w warsztatach ceramicznych i odwiedzili gospodarstwo z alpakami. Bardzo dziękujemy gospodarzom pracowni i gospodarstwa za bardzo miłe przyjęcie i możliwość nauki poprzez zabawę.

• Narodowe Czytanie

• W środę 13 września 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu, akcji pod patronatem pary prezydenckiej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie, nauczyciele i przedstawicielka rodziców. Wspólnie odczytane zostały fragmenty "Nad Niemnem"  Elizy Orzeszkowej.

• Zebranie z rodzicami

• Dnia 12 września 2023 r. (wtorek) na godz. 17:00 zapraszamy do szkoły wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne. Po zebraniu ogólnym na korytarzu dolnym, odbędzie spotkanie z wychowawcami w klasach.

Do zobaczenia.

• Uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów.

• Nasza szkoła włączyła się do działań związanych z obchodami towarzyszącymi uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów. Uczniowie poznali historię Wiktorii i Józefa Ulmów, którzy wraz z sześciorgiem swoich dzieci mieszkali w podkarpackiej wsi Markowa. Podczas II wojny światowej rodzina narażając własne życie udzielała schronienia Żydom. O tym fakcie doniesiono Niemcom, którzy 24 marca 1944 r. zamordowali ukrywanych przez nich Żydów, potem Józefa i Wiktorię (będącą w zaawansowanej ciąży), a następnie ich dzieci. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń 24 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.