• Dzień Matki

• est taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie kl. I - III oraz przedszkolaki z naszej szkoły, uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. 30 maja zorganizowane zostało z tej okazji spotkanie w naszej szkole. Przybyłe na tę uroczystość mamy mogły obejrzeć występy artystyczne swoich dzieci. Były humorystyczne scenki, tańce chłopców i dziewcząt, pokaz wiosennej mody dla mam, piosenki, wiersze i życzenia. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych mam malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech. Wszystkie mamy po zakończonych występach otrzymały od swoich dzieci ręcznie wykonane upominki i wspólnie udały się na przygotowany specjalnie dla nich słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera tego dnia zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

• Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 23 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto czytelnictwa zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Natomiast 2-ego kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Został on ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzimy go każdego roku w dniu urodzin Andersena. Aby rozbudzać pasję do czytania książek od najmłodszych lat, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w panelu poświęconym literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Zachęcaliśmy do przyjrzenia się, nie tylko literaturze polskiej, ale również europejskiej. Nasz wybór to: szwedzka literatura dziecięca. Uczniowie klasy 4 odczytali fragment szwedzkiej powieści detektywistycznej Martina Widmarka, Heleny Willis "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szkoły". Niespodzianką dla uczniów był odczytany przez Szweda Hans'a Alerstedt'a drugi rozdział jednej z najpopularniejszych szwedzkich powieści dla dzieci "Dzieci z Bullerbyn". Gabrysia i Emilia z klasy 6 w formie prezentacji odpowiedziały na odwieczne pytanie: dlaczego warto czytać książki? Na zakończenie panelu uczniowie wzięli udział w konkursie związanym z zapamiętaniem informacji z powieści, uczniowie klas starszych wykazali się znajomością obowiązkowych lektur szkolnych.

• PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

• Prosimy o oddanie głosu na naszą szkołę w konkursie na Najaktywniejszą Szkołę. Klikamy w link poniżej , szukamy Szkoły Podstawowej i ponownie klikamy podając swój adres email. Następnie wchodzimy na pocztę i potwierdzamy oddanie głosu. Z jednego adresu e-mail możemy oddać jeden głos.

• Warsztaty ceramiczne

• W dniu 16.05.2023 w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne dla klas l - lll, prowadzone przez Panią A. Krzyżowską z pracowni Ceramiki Artystycznej. Uczniowie poznali tajniki metody lepienia z gliny oraz podstawowe narzędzia ułatwiające wykonywanie różnych wyrobów glinianych. Każde dziecko własnoręcznie wykonało duże serce, które udekorowało odbitą lawendą i pomalowało specjalnymi szkliwami. Gotowe prace zostały zabrane do wysuszenia i wypalenia w piecu ceramicznym. Uczniowie dzięki warsztatom rozwijali swoje umiejętności manualne oraz ćwiczyli koordynację wzrokowo - ruchową, a przede wszystkim mieli możliwość wspaniałej, twórczej zabawy.

• Spotkanie z podróżnikiem

• 15 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem z grupy TRZASK. Przewodnikiem tej wyprawy był pan Dariusz Rochecki z grupy „trzask.pl”. Tematem była Kenia. Barwna opowieść ilustrowana licznymi slajdami i rekwizytami przywiezionymi z wyprawy, przybliżyła uczniom topografię, faunę, florę, kulturę i obyczaje panujące w tym regionie geograficznym oraz umożliwiła porównanie swoich warunków życia z kenijskimi.

• Laboratoria przyszłości

• Na kwietniowych zajęciach z robotyki i programowania zajęliśmy się głównie projektowaniem wiatraków według indywidualnych rozwiązań konstrukcyjnych uczniów. Uczniowie oprócz rozwijania swoich uzdolnień konstruktorskich opanowali umiejętności zaprogramowania w taki sposób aby wiatraki uruchamiały się za pomocą: czujnika odległości, czujnika kolorów oraz czujnika naciśku. Na efekty pracy długo nie trzeba było czekać, sami zobaczcie.

Wszystkie filmy i zdjęcia projektów w linku poniżej. Warto zaglądnąć :)

#laboratoriaprzyszlosci

#legospikeprime

• Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

• 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie, a drugą w świecie Konstytucję. Najważniejszym zadaniem Sejmu było uporządkowanie spraw ustrojowych Rzeczypospolitej. Ustawa regulowała prawa i obowiązki mieszkańców Rzeczypospolitej oraz  zasady władzy państwowej.

Patriotyczne apele związane ze świętami narodowymi są tradycją w naszej szkole. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić dzieciom i młodzieży rolę takich słów jak Ojczyzna i patriotyzm.

3 maja 2023 r. z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja nasza szkoła we współracy z GOK  przygotowała uroczystą akademię i  wzięła udział w obchodach rocznicy organizowanych przez władze  gminy Czermin.

• Wycieczka do Mielca

• Dnia 27 kwietnia 2023 r. odbyła się wycieczka do Mileca dla uczniów klas 4-8. W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie tatralne pt. "Kamienie na szaniec" a także spędzili aktywnie czas w Klubie Bilardowym Dziewiątka.