• Zajęcia z robotyki

• Ferie w pełni a my mamy dla Was kolejna fotorelację z zajęć z robotyki. Ostatnio zajeliśmy się tworzeniem druków 3D w programie Tinkercad. Uczniowie mieli też czas do pracy nas swoimi indywidualnymi projektami z Lego Spike Primie. Zapraszamy do gallerii.

• Jasełka 2023

• 15 stycznia 2023 r. szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości (Joanna Padykuła, Renata Słaby oraz dekoracje- Izabela Bieniek i Hubert Bajor) jak co roku, stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek i udało im się to wyśmienicie.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, że to wolne niedzielne popołudnie spędzili razem z nami. Drzwi naszej szkoły są otwarte dla każdego. Zapraszamy.

Więcej zdjęć i filmów znajduje się na stronie:

• Udział w akcji RakReaton

• Na przełomie września i października nasza szkoła brała udział w akcji RakReaton , dzięki której pomogliśmy dzieciom cierpiącym na nowotwory. Uczestnicy akcji biegali, uprawiali nordic walking , jeździli na rowerach i rolkach...Każdy kilometr przeliczany był na punkty , a każdy punkt na złotówki ,które sponsor ( Totalizator Sportowy ) przekazał organizacji pomagającej chorym dzieciom. W akcji uczestniczyli uczniowie , rodzice i pracownicy naszej szkoły.

• Wycieczka

• 21 grudnia 2023 r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV- VIII do Mielca. W Multikinie oglądaliśmy film" Śubuk" , natomiast w Parku Trampolin mieliśmy okazję aktywnie spędzić czas.

• Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".

• W dniu 03.01.2023 roku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". W konkursie tym brali udział uczniowie naszej szkoły w kategorii - klasy l-lV szkoły podstawowej. Il miejsca zdobyli- Igor Działo z kl. III oraz Eryk Pęgiel z kl. II. Wyróżnienia otrzymały - Natalia Bator z kl. II, Ewelina Rzeźnik z kl. II oraz Aleksandra Bożek z kl. II. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy. Życzymy wszystkim kolejnych sukcesów w następnych konkursach. A oto

• Mobilne Laboratorium Przyszłości

• W dniu 4 stycznia 2023 r. do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości. Edukatorzy przeprowadzili dla uczniów klas 4-8 lekcje pokazowe i warsztaty tworząc przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczyli pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów. Dla jednych były to pomysły na automatyzację, dla innych zbudowanie robota, dla innych jeszcze nauka podstaw programowania. Podczas lekcji edukatorzy rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z zainteresowaniami uczniów.

• Bezpieczne ferie

• W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem Marcinem Piątkiem. Uczniowie utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób.

• Podsumowanie

• Początek roku to czas podsumowań, w naszej szkole również dokonaliśmy podsumowania starego roku.

Dzięki wsparciu ze strony organu prowadzącego Urząd Gminy Czermin UG, a w szczególności dzięki współpracy z panem wójtem Sławomir Sidur i panem dyrektorem Jarek Ćwięka,szkoła wzięła udział w następujących programach:

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• Program "Aktywna Tablica" 2022 dla szkół kształcących uczniów ze SPE

• Rządowy program „ Posiłek w szkole i w domu”

• Program „Laboratorium przyszłości”

Realizując wyżej wymienione programy nasza placówka wzbogaciła się o nowe sprzęty do kuchni szkolnej, monitory interaktywne do kolejnych trzech klas, programy interaktywne mTalent, jako pomoc dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zestawy klocków, mikrokontrolerów, drukarkę 3D itp. - wykorzystywanych na lekcjach robotyki, nową szafę, jako wyposażenie biblioteki szkolnej oraz kilkadziesiąt nowych pozycji książkowych. Nowe zakupione rzeczy poprawią, jakość pracy pracownikom szkoły i umilą uczniom czas spędzony w naszej placówce. Dziękujemy.