• Andrzejki

• Popołudnie i wieczór 24 listopada nasi uczniowie spędzili na szkolnym balu andrzejkowym. Czas, oprócz szalonych tańców, dzieci spędziły na zabawach, wróżbach i jedzeniu smakołyków. Starsze klasy wzięły udział w konkursie kostiumowym pt. " Mój ulubiony bohater literacki". Pierwsze miejsce zajął uczeń 5 klasy i przebranie za bohatera powieści Justyny Bednarek "Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)".

• Gminny Konkurs Plastyczny,, Mój dom, moja rodzina, mój świat "

• W dniu 16.11.2022 został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny,, Mój dom, moja rodzina, mój świat ". Nasza uczennica kl. I - Klaudia Zięba zajęła ll miejsce w tym konkursie w kategorii wiekowej - klasy l - lll szkoły podstawowej. Gratulujemy Klaudii zdobycia tego wysokiego miejsca, gdyż konkurencja była bardzo duża. Pozostali uczestnicy konkursu zdobyli nagrody za udział. Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• Na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie zapoznali się z zapisami Konwencji oraz sylwetką Janusza Korczaka – lekarza, pisarza, pedagoga, wielkiego przyjaciela najmłodszych. W tym dniu dominował kolor niebieski – na znak solidarności z dziećmi z całego świata, których prawa są łamane.

• Matematyczny lapbook

• W dn. 15.11-16.11 uczniowie klas II-III, pracując w grupach wykonali matematyczny lapbook. Dzięki pracy zespołowej utrwalili zdobytą wiedzę, a także wykazali się ogromną asertywnością i umiejętnością współpracy z rówieśnikami.

• „Szkoła pamięta”

• Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka podziękowania za udział w akcji „Szkoła pamięta”. W tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

• 11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

• Społeczność naszej szkoły obchodziła 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10 listopada szkoła przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”, w której to o godzinie 11.11 odśpiewano hymn Polski.

• Iluzjonista w szkole

• 4 listopada 2022  roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Brniu Osuchowskim wkroczyli w świat magii i iluzji. Autorem niesamowitego pokazu był Marek Polak.

Artysta odkrył przed dziećmi świat pełen niewytłumaczalnych zjawisk i niepowtarzalnych przeżyć. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli ten niecodzienny, pobudzający wyobraźnię pokaz, w którym również mogli wziąć udział.

• Zajęcia z ROBOTYKI

• Uczniowie w naszej szkole realizują program LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszłości to program skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Podczas październikowych zajęć uczniowie konstruowali m.in: "Tańczące roboty", " Detektor kolorów", "Chwytacz" a także rozpoczeliśmy pracę nad dużym projektem "Skorpion" który jest dość czasochłonny :) Zaczynamy także pracę z  drukarką 3D - uczniowie tworzyli pierwsze projekty w programie Tinkercad. www.tinkercad.com