• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne życzą wszystkim uczniom oraz ich rodzinom wspaniałego wypoczynku.

Niech te wakacje będą udane, pełne przygód i przede wszystkim bezpieczne.

• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w kwocie 30 tysięcy złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Zakupiono :

Drukarka 3D wraz z akcesoriami

Filament do w/w drukarki

Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami (zestaw edukacyjny)

Stacja lutownicza z gorącym powietrzem

Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami

Statyw z akcesoriami

Oświetlenie do realizacji nagrań

Aparat fotograficzny cyfrowy z akcesoriami

Laptop

Zestaw obwodów elektronicznych Boffin II Gry

Zestaw obwodów elektronicznych Boffin II światło

Zestaw obwodów elektronicznych Boffin II 3D

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, dzięki któremu zajęcia szkolne staną się bardziej atrakcyjne oraz pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania oraz zdolności np. manualne i techniczne.

• Dwudniowa wycieczka do Warszawy

• W dniach 9 i 10 czerwca 2022 r. uczniowie klas 4-8 spędzili czas na dwudniowej wycieczce do Warszawy. Zwiedzili m.in. Wilanów, Centrum Kopernika, warszawskie metro, Krakowskie Przedmieście, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Powstańców Warszawskich, Łazienki, Stadion Narodowy.

• Mobilna filharmonia "Folklorowym krokiem"

• "Folklorowym krokiem" tak brzmiał tytuł koncertu, który zaprezentowała  w maju Mobilna Filharmonia. Koncert był piękny, dzieci mogły zagrać na instrumentach, które mieli nasi wykonawcy. Dziękujemy za przedstawienie nam piękna muzyki, reginalnych strojów i muzycznej historii naszego kraju.

• Dzień Dziecka

• Uczniowie tegoroczny Dzień Dziecka spędzili bardzo aktywnie. Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w różnorodnych konkurencjach sportowych oraz zabawach. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku.

• Dzień Matki

• Dnia 31 maja 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie klas I-III  przygotowali dla swoich kochanych Mam montaż słowno-muzyczny, uczniowie klas IV-VIII przygotowali przdstawienie tatralne pt. " Historia Małego Księcia- opowiedziana w dwóch aktach". Nie zabrakło również pokazów tanecznych. Dzieci w wyjątkowy sposób wyrażały swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazywały swoją miłość do swoich kochanych mam. Po części oficjalnej dzieci obdarowały swoje mamy kwiatami. Atmosfera uroczystości była wspaniała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej wyjątkowej akademii. Poprzez wiersz, piosenkę, taniec wyraziły swoim kochanym mamom, swoje uczucia oraz podziękowały  za trud włożony w ich wychowanie.