Zbiórka na rzecz dzieci z hospicjum przy Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym nr 2 w Rzeszowie.
Zbiórka na rzecz dzieci z hospicjum .
Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2019/2020
Egzamin ósmoklasisty
- Egzamin ósmoklasisty jest państwowym egzaminem na zakończenie szkoły podstawowej.
- Egzamin ma formę pisemną.
- Wynik egzaminu nie ma wpływu na ukończenie szkoły podstawowej.
- Wynik ma znaczenie przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.
- Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.
- Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.
Ponadto egzamin ósmoklasisty:
1. Określa poziom wykształcenia ogólnego uczniów w zakresie obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych i zapewnia uczniowi, jego rodzicom, nauczycielom oraz władzom oświatowym informację zwrotną na temat poziomu wykształcenia.
2. Zastępuje egzamin wstępny do szkół ponadpodstawowych, które wykorzystują wyniki egzaminu ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów jako kryteria w procesie rekrutacji.
3. Szczegółowe informacje o zasadach przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2019/2020 są dostępne są na stronie cke.gov.pl
4. W latach 2019–2021 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.
5. Ósmoklasista przystępuje do egzaminu z jednego z następujących języków obcych nowożytnych: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
6. Od roku 2022 ósmoklasista przystępuje do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego, jednego przedmiotu do wyboru spośród przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.
I. HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
- 21 kwietnia 2020 - egzamin z języka polskiego – 9:00 (120 minut lub nie więcej niż 180 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być wydłużony)
- 22 kwietnia 2020 - egzamin z matematyki – 9:00 (100 minut lub nie więcej niż 150 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być wydłużony)
- 23 kwietnia 2020 - egzamin z języka obcego nowożytnego – 9:00 (90 minut lub nie więcej niż 135 minut w przypadku uczniów, dla których czas trwania egzaminu może być wydłużony).
II. DOSTOSOWANIE WARUNKÓW I FORM PRZEPROWADZENIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
- Dostosowanie formy egzaminu ósmoklasisty polega na przygotowaniu odrębnych arkuszy dostosowanych do potrzeb i możliwości zdających.
- Dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty polega między innymi na:
- zminimalizowaniu ograniczeń wynikających z niepełnosprawności, niedostosowania społecznego lub zagrożenia niedostosowaniem społecznym ucznia
- zapewnieniu uczniowi miejsca pracy odpowiedniego do jego potrzeb edukacyjnych
oraz możliwości psychofizycznych - wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu specjalistycznego i środków dydaktycznych
- odpowiednim przedłużeniu czasu przewidzianego na przeprowadzenie egzaminu
- ustaleniu zasad oceniania rozwiązań zadań wykorzystywanych do przeprowadzania egzaminu
- zapewnieniu obecności i pomocy w czasie egzaminu nauczyciela wspomagającego ucznia w czytaniu lub pisaniu
III. UCZNIOWIE UPRAWNIENI DO DOSTOSOWANIA
- posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność
- posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niedostosowanie społeczne lub zagrożenie niedostosowaniem społecznym
- posiadający orzeczenie o potrzebie indywidualnego nauczania
- chory lub niesprawny czasowo
- posiadający opinię poradni psychologiczno - pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej,
o specyficznych trudnościach w uczeniu się, w tym: z dysleksją, dysgrafią, dysortografią, dyskalkulią - który w roku szkolnym 2019/2020 był objęty pomocą psychologiczno-pedagogiczną w szkole
ze względu na:
- trudności adaptacyjne związane z wcześniejszym kształceniem za granicą
- zaburzenia komunikacji językowej
- sytuację kryzysową lub traumatyczną
- któremu ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu
Termin dostarczenia zaświadczeń od lekarza o stanie zdrowia dziecka oraz opinii, orzeczeń z PPP - do 15.10.2019 r.
Do 20 listopada 2019 r. dyrektor szkoły lub upoważniony przez niego nauczyciel informuje na piśmie(załącznik 4b) rodziców ucznia albo pełnoletniego ucznia o wskazanych sposobach dostosowania warunków i formy przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych tego ucznia. Rodzice ucznia lub pełnoletni uczeń składają oświadczenie o korzystaniu albo niekorzystaniu ze wskazanych sposobów dostosowania, nie później niż do 25 listopada 2019 r.
L.p.
Termin
Rodzice
1.
do 30.09.2019 r.
Rodzice informują dyrektora szkoły o wybranym przez ucznia na egzamin języku obcym.
Rodzice informują dyrektora szkoły o zamiarze przystąpienia do egzaminu z matematyki w języku danej mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub w języku regionalnym.
2.
do 15.10.2019 r.
Rodzice dostarczają do szkoły zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka lub opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej (jeśli nie zrobili tego wcześniej).
3.
do 25.11. 2019 r.
Rodzice ucznia lub pełnoletni uczeń składają oświadczenie o korzystaniu albo niekorzystaniu ze wskazanych sposobów dostosowania.
3.
do 15.01.2020 r. (3 miesiące przed egzaminem)
Możliwość zmiany zadeklarowanego we wrześniu języka obcego.
4.
do 15.01.2020 r.
Złożenie wniosku (w porozumieniu z dyrektorem szkoły) o przeprowadzeniu egzaminu w innym miejscu niż szkoła.
5.
21-23 kwietnia
Egzamin ósmoklasisty – termin główny.
6.
1-3 czerwca
Egzamin ósmoklasisty – termin dodatkowy.
7.
tydzień przed zakończeniem r. szk.
Okręgowa komisja egzaminacyjna przekazuje wyniki egzaminu ósmoklasisty do szkół.
8.
dzień zakończenia roku szkolnego
Uczeń otrzymuje zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty – wraz ze świadectwem ukończenia 8 klasy.
9.
w ciągu 6 miesięcy od otrzymania wyniku egzaminu
Prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy ucznia –
w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.10.
w ciągu 2 dni od wglądu do pracy ucznia
Możliwość zwrócenia się z wnioskiem do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej o weryfikację sumy zdobytych przez ucznia punktów.
ZWOLNIENIA Z EGZAMINU
- Nie przystępuje do egzaminu uczeń: ‒ z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym lub niepełnosprawności sprzężone, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
- Z egzaminu zwolniony jest uczeń: ‒ z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanym ze względu na niepełnosprawności sprzężone inne niż niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym.
Z wnioskiem o zwolnienie występują rodzice ucznia do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wniosek musi być pozytywnie zaopiniowany przez dyrektora szkoły:
‒ który ze względu na szczególny przypadek losowy lub zdrowotny nie mógł przystąpić do egzaminu ani w terminie głównym, ani w terminie dodatkowym.
‒ który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej albo laureatem konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, organizowanego z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty.
Na zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty w rubryce danego przedmiotu będzie wówczas wpisane słowo „zwolniony” lub „zwolniona”.
PRZEBIEG EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
- W każdym dniu egzaminu uczniowie przychodzą do szkoły o godz. 8.10, odświętnie ubrani z ważnym dokumentem tożsamości.
- Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę.
- Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.
- Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
- Zdający mogą wnieść do sali egzaminacyjnej małą butelkę wody. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.
- Każdego dnia egzamin rozpoczyna się punktualnie o godz. 9.00. Po rozdaniu zdającym arkuszy egzaminacyjnych uczniowie spóźnieni nie będą wpuszczani do sali egzaminacyjnej.
- Na 10 minut przed zakończeniem czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym przewodniczący zespołu nadzorującego przypomina zdającym o konieczności zaznaczenia odpowiedzi na karcie odpowiedzi.
- Przewodniczący zespołu nadzorującego po upływie czasu przeznaczonego na pracę z arkuszem egzaminacyjnym: informuje zdających o zakończeniu pracy, wyznacza dodatkowy czas (5 minut) na sprawdzenie poprawności przeniesienia przez uczniów odpowiedzi na kartę odpowiedzi, poleca członkom zespołu nadzorującego kontrolę czynności wykonywanych przez uczniów, poleca po upływie dodatkowego czasu zamknięcie arkuszy i odłożenie ich na brzeg stolika.
UNIEWAŻNIENIE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z DANEGO PRZEDMIOTU
W przypadku:
a. stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przez ucznia
b. wniesienia lub korzystania przez ucznia w sali egzaminacyjnej z urządzenia telekomunikacyjnego albo niedozwolonych materiałów lub przyborów pomocniczych
c. zakłócania przez ucznia prawidłowego przebiegu egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu,
w sposób utrudniający pracę pozostałym uczniom – przewodniczący zespołu egzaminacyjnego przerywa i unieważnia temu uczniowi egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu. Informację
o przerwaniu i unieważnieniu zamieszcza się w protokole przebiegu egzaminu.WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Wyniki z egzaminu zostaną przekazane uczniom 19 czerwca 2020 r., a zaświadczenie o szczegółowych wynikach zostanie wydane
26 czerwca 2020 r., w dniu zakończenia nauki w szkole podstawowej.WGLĄD DO SPRAWDZONEJ PRACY EGZAMINACYJNEJ
- Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej tego ucznia, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, w terminie 6 miesięcy od dnia wydania przez okręgową komisję egzaminacyjną zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.
- Wniosek o wgląd do pracy egzaminacyjnej składa się do dyrektora właściwej okręgowej komisji egzaminacyjnej. Wniosek może być złożony osobiście przez uprawnioną osobę lub osobę występującą w imieniu zdającego albo przesłany do OKE drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną.
- We wniosku o wgląd do pracy egzaminacyjnej należy wskazać:
- imię i nazwisko zdającego
- PESEL zdającego
- dane teleadresowe osoby dokonującej wglądu, w tym adres pocztowy oraz – jeżeli to tylko możliwe – adres e-mail oraz/lub numer telefonu komórkowego
- Dyrektor okręgowej komisji egzaminacyjnej – jeżeli to możliwe, w porozumieniu z wnioskodawcą wyznacza termin wglądu (dzień oraz godzinę) w ciągu nie więcej niż 5 dni roboczych od otrzymania wniosku o wgląd. O wyznaczonym terminie wglądu OKE informuje wnioskodawcę.
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
Elementy brane pod uwagę przy rekrutacji w 2020 r.:
‒ wyniki egzaminu ósmoklasisty z matematyki, języka polskiego i języka obcego,
‒ oceny na świadectwie ukończenia 8 klasy z języka polskiego, matematyki oraz dwóch wybranych przedmiotów (zależnie od wybranego liceum i profilu klasy),
‒ aktywności dodatkowe ucznia (np. wolontariat lub olimpiady przedmiotowe). Wyniki będą podawane według przelicznika ustalonego w specjalnym rozporządzeniu.
Liczba uzyskanych łącznie punktów ma kluczowe znaczenie w przypadku tych szkół ponadpodstawowych, w których liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc w danej szkole.
Jeśli uczeń zdecyduje się rekrutować np. do 3 szkół jednocześnie, musi określić, która szkoła jest jego szkołą pierwszego wyboru. Wówczas łączna liczba przyznanych kandydatowi punktów będzie zgodna z zasadami przyjętymi w szkole pierwszego wyboru i będzie obowiązywać w pozostałych dwóch szkołach.
Wycieczka szkolna
Dnia 11 paździrnika 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej W Brniu Osuchowskim jadą na wycieczkę szkolną do Łańcuta i Markowej. Zbiórka 6:45, planowany powrót około godziny 18-tej.
Dodatkowe dni wolne na rok szkolny 2019/2020
31 października 2019 r
2, 3 stycznia 2020 r.
21, 22, 23 kwietnia 2020 r.
12 czerwca 2020 r.
22 czerwca 2020 r.
7 grudnia 2018r. Gminny Konkurs ,,Idą Święta"-Helena Woźniak
Narodowe Czytanie
Dnia 6 września 2019 r. o godz. 9:00 Szkoła Podstawowa w Brniu Osuchowskim weźmie udział w akcji Narodowe Czytanie. Czytana będzie nowela Bolesława Prusa pt. "Katarynka".
12 czerwca 2019r. Akcja ,, Jak czytam, gdy nie czytam" w klasie II.(H. Woźniak)
12 czerwca 2019r. Akcja ,, Jak czytam, gdy nie czytam" w klasie II.(H. Woźniak)
Zebranie organizacyjne z rodzicami
Zebranie organizacyjne z rodzicami odbędzie się dnia 6 września 2019 r.
o godz. 17:00.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego dnia 2 września, odjazd autobusu spod szkoły 7:30, msza święta 8:00,powrót do szkoły po mszy.
IV przerwa na czytanie
VIII edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki "Barwy mojej ojczyzny"
Wiktoria Wróbel i Karolina Pulak uczennice klasy VII
Wielka Liga Czytelników-etap powiatowy i wojewódzki
Katarzyna Płatek, Anna Padykuła, Karolina Kusek
Egzamin ósmoklasisty 2019
Ankieta
Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety (link poniżej).
Z góry dziękujemy.
https://www-1.survio.com/survey/d/U2M5Y2Q3C7L3V6U3V
Sprawozdanie finansowe szkoły za 2018r.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brniu Osuchowskim informuje, że sprawozdanie finansowe szkoły za 2018r. zostało opublikowane na BIP Gminy Czermin / Centrum Usług Wspólnych w Czerminie pod pozycją 4
Rekolekcje
Dnia 1 kwietnia i 3 kwietnia uczniowie przychodzą do szkoły na godzinę 7:20, we wtorek 2 kwietnia uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem lekcji, wyjazd do kościoła tego dnia będzie około godziny 10:00. We wszystkie dni lekcje po powrocie z kościoła (we wtorek także przed wyjazdem do kościoła) odbędą się zgodnie z planem lekcji.
Zebranie z rodzicami
Zapraszamy rodziców na zebranie do Szkoły Podstawowej w Brniu Osuchowskim dnia 25 stycznia 2019 r.(piątek) godzina !6:00.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie