• Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod hasłem ,, Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym."

          • Uczniowie z klas I - III oraz IV - VII naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pod hasłem ,, Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym." Konkurs został ogłoszony przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Rzeszowie. Wyróżnienie w tym konkursie zdobył uczeń kl. II Natan Strycharz. Jest to duży sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac z całego województwa podkarpackiego. A oto prace konkursowe naszych uczniów.

          • Dzień Matki

          • est taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym Kochane Mamy mają swoje święto. Uczniowie kl. I - III oraz przedszkolaki z naszej szkoły, uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. 30 maja zorganizowane zostało z tej okazji spotkanie w naszej szkole. Przybyłe na tę uroczystość mamy mogły obejrzeć występy artystyczne swoich dzieci. Były humorystyczne scenki, tańce chłopców i dziewcząt, pokaz wiosennej mody dla mam, piosenki, wiersze i życzenia. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach zebranych mam malowało się wzruszenie, ale także duma ze swoich zdolnych pociech. Wszystkie mamy po zakończonych występach otrzymały od swoich dzieci ręcznie wykonane upominki i wspólnie udały się na przygotowany specjalnie dla nich słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera tego dnia zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

          • Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • 23 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto czytelnictwa zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Natomiast 2-ego kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Został on ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzimy go każdego roku w dniu urodzin Andersena. Aby rozbudzać pasję do czytania książek od najmłodszych lat, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w panelu poświęconym literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Zachęcaliśmy do przyjrzenia się, nie tylko literaturze polskiej, ale również europejskiej. Nasz wybór to: szwedzka literatura dziecięca. Uczniowie klasy 4 odczytali fragment szwedzkiej powieści detektywistycznej Martina Widmarka, Heleny Willis "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szkoły". Niespodzianką dla uczniów był odczytany przez Szweda Hans'a Alerstedt'a drugi rozdział jednej z najpopularniejszych szwedzkich powieści dla dzieci "Dzieci z Bullerbyn". Gabrysia i Emilia z klasy 6 w formie prezentacji odpowiedziały na odwieczne pytanie: dlaczego warto czytać książki? Na zakończenie panelu uczniowie wzięli udział w konkursie związanym z zapamiętaniem informacji z powieści, uczniowie klas starszych wykazali się znajomością obowiązkowych lektur szkolnych.

          • PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

          • Prosimy o oddanie głosu na naszą szkołę w konkursie na Najaktywniejszą Szkołę. Klikamy w link poniżej , szukamy Szkoły Podstawowej i ponownie klikamy podając swój adres email. Następnie wchodzimy na pocztę i potwierdzamy oddanie głosu. Z jednego adresu e-mail możemy oddać jeden głos.

          • Warsztaty ceramiczne

          • W dniu 16.05.2023 w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne dla klas l - lll, prowadzone przez Panią A. Krzyżowską z pracowni Ceramiki Artystycznej. Uczniowie poznali tajniki metody lepienia z gliny oraz podstawowe narzędzia ułatwiające wykonywanie różnych wyrobów glinianych. Każde dziecko własnoręcznie wykonało duże serce, które udekorowało odbitą lawendą i pomalowało specjalnymi szkliwami. Gotowe prace zostały zabrane do wysuszenia i wypalenia w piecu ceramicznym. Uczniowie dzięki warsztatom rozwijali swoje umiejętności manualne oraz ćwiczyli koordynację wzrokowo - ruchową, a przede wszystkim mieli możliwość wspaniałej, twórczej zabawy.

          • Spotkanie z podróżnikiem

          • 15 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem z grupy TRZASK. Przewodnikiem tej wyprawy był pan Dariusz Rochecki z grupy „trzask.pl”. Tematem była Kenia. Barwna opowieść ilustrowana licznymi slajdami i rekwizytami przywiezionymi z wyprawy, przybliżyła uczniom topografię, faunę, florę, kulturę i obyczaje panujące w tym regionie geograficznym oraz umożliwiła porównanie swoich warunków życia z kenijskimi.

          • Laboratoria przyszłości

          • Na kwietniowych zajęciach z robotyki i programowania zajęliśmy się głównie projektowaniem wiatraków według indywidualnych rozwiązań konstrukcyjnych uczniów. Uczniowie oprócz rozwijania swoich uzdolnień konstruktorskich opanowali umiejętności zaprogramowania w taki sposób aby wiatraki uruchamiały się za pomocą: czujnika odległości, czujnika kolorów oraz czujnika naciśku. Na efekty pracy długo nie trzeba było czekać, sami zobaczcie.

            Wszystkie filmy i zdjęcia projektów w linku poniżej. Warto zaglądnąć :) 

            Kliknij tutaj

             

            #laboratoriaprzyszlosci

            #legospikeprime

          • Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

          • 3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie, a drugą w świecie Konstytucję. Najważniejszym zadaniem Sejmu było uporządkowanie spraw ustrojowych Rzeczypospolitej. Ustawa regulowała prawa i obowiązki mieszkańców Rzeczypospolitej oraz  zasady władzy państwowej.

                Patriotyczne apele związane ze świętami narodowymi są tradycją w naszej szkole. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić dzieciom i młodzieży rolę takich słów jak Ojczyzna i patriotyzm.

                3 maja 2023 r. z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja nasza szkoła we współracy z GOK  przygotowała uroczystą akademię i  wzięła udział w obchodach rocznicy organizowanych przez władze  gminy Czermin.

          • Wycieczka do Mielca

          • Dnia 27 kwietnia 2023 r. odbyła się wycieczka do Mileca dla uczniów klas 4-8. W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie tatralne pt. "Kamienie na szaniec" a także spędzili aktywnie czas w Klubie Bilardowym Dziewiątka.

          • Pasowanie na czytelnika

          • W dniu 24 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Przed złożeniem przyrzeczenia uczniowie układali puzzle i rozsypanki wyrazowe, odgadywali także zagadki, sprawdzające ich znajomość znanych i lubianych tytułów, bohaterów i treści baśni oraz bajek. Po bajkowym egzaminie, z którym dzieci świetnie sobie poradziły odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na czytelnika. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści otrzymali imienne zakładki do książek, dyplomy, bajki oraz Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Gratulujemy i zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

          • Wizyta w zakładzie STAL-BUD Grzegorz Skwara.

          • Uczniowie kl. 8 w STAL-BUD Grzegorz Skwara. Lekcja w terenie, która pozwoli naszym uczniom świadomie wybrać dalszy kierunek kształcenia. Pan Grzegorz jest przykładem człowieka, który od młodych lat, nie bał się pracy i małymi kroczkami dążył do realizacji własnych marzeń dzięki temu stworzył firmę, która ciągle się rozwija! Panu Grzegorzowi i pani Sabinie, serdecznie dziękujemy za gościnę z nadzieją na kolejne spotkania, które są bezcenną lekcją dla naszych młodych ludzi.

          • Światowy Dzień Ziemi.

          • 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Święto to przypomina nam o konieczności dbania o naszą planetę, pobudza poczucie współodpowiedzialności za stan środowiska, za mądre postępowanie wobec Matki Ziemi. Uczniowie naszej szkoły włączyli się szereg działań promujących ideę ochrony środowiska: przygotowali tematyczną gazetkę, akademię, oglądnęli film oraz wzięli udział w konkursie na najciekawsze „Drzwi ekologiczne”. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce – klasa 1 II miejsce – klasa 2 III miejsce – klasa 3 Bardzo dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy ogromnej kreatywności. Serdeczne podziękowania składamy Fundacji ARP za sfinansowanie zakupu materiałów papierniczych oraz nagród w konkursie.

          • Udział w akcji #ZDROWOROSNA

          • Uczniowie kl. 3 wzięli udział w akcji #ZDROWOROSNA, którego organizatorem jest firmą W.Legutko, dzięki której otrzymali bezpłatne pakiety edukacyjne. Dzieci w przyjemny, łatwy i szybki sposób uzyskali koperek ogrodowy i nauczyli się postaw wysiewu nasion. Uprawa roślin to świetna zabawa!

          • Konkursu na najciekawsze „Drzwi ekologiczne”

          • UWAGA! KONKURS!

             

            Klasy 1-8 przystąpiły do konkursu na najciekawsze „Drzwi ekologiczne”. Prosimy o Wasze głosy na najlepszą dekorację.

             

            Regulamin:

             

            1. Komentarze zostawiamy pod konkretnym zdjęciem danej klasy, a nie pod postem.

             

            2. Komentarz może być słowny, w postaci emotki lub gifu.

             

            3. Liczyć się będzie jeden komentarz z jednego profilu. 

             

            4. Głosować można do 20 kwietnia do godz. 20.00. Komentarze dodawane po tym terminie nie będą doliczane.

             

            5. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas szkolnych obchodów Dnia Ziemi.

             

            Artykuły papiernicze i nagrody w konkursie ufundowała Fundacja ARP.

          • XVIII Targi Edukacyjne w Inkubatorze Nowych Technologii In-Tech 1 w Mielcu

          • 13 kwietnia 2023 r. nasi ósmoklasiści wzięli udział w XVIII Targach Edukacyjnych w Inkubatorze Nowych Technologii In-Tech 1 w Mielcu. Były one adresowane do uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu mieleckiego, ich rodziców i nauczycieli. Uczniowie, w jednym miejscu mogli zapoznać się z pełną ofertą kształcenia szkół ponadpodstawowych oraz zasadami rekrutacji na kolejnym szczeblu nauki w roku szkolnym 2023/24. Uczestnicy targów zdobyli niezbędną wiedzę, która pomoże im w podjęciu ważnych decyzji dotyczących swojej przyszłości zapoznając się z ulotkami, informatorami oraz przez bezpośrednie rozmowy z wystawcami.

          • 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

          • Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 80 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, zorganizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczestniczyli oni w lekcjach historii, na których zapoznali się z wydarzeniami z 19 kwietnia 1943 r., obejrzeli o nich film, przygotowali gazetkę oraz wykonali żonkile – kwiaty symbolizujące szacunek, nadzieję i pamięć o bohaterach powstania.

          • Konkurs Wielkanocny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie

          • 04.04.2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego na najpiękniejszą pisankę, palmę i stroik świąteczny, który został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie. W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Klaudia Zięba, uczennica kl. I, zdobyła lll miejsce w kategorii stroik - kl. I - lll. W konkursie tym wzięli również udział - Igor Działo, Natan Strycharz, Ewelina Misiak, Weronika Bełzo, Igor Skwara, Jakub Pulak, Natalia Bator, Ewelina Rzeźnik. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

          • Wielkanoc

          • Wesołych, pełnych nadzieii i wiary świąt Wielkiej Nocy,

            spędzonych wśród srebrnych bazii i kochającej rodziny, przy wspólnym stole.

            życzą dyrekcja,nauczyciele,pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Brniu Osuchowskim

             

            Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu złożyli życzenia wielkanocne oraz przygotowali dla każdego ucznia upominek w postaci jajka wielkanocnego z życzeniami.