• Gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

          • Kontynuacją naszych szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości był udział w gminnych obchodach tego święta. Naszą szkołę reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego: Anna Bożek i Oliwia Słaby z kl. 8 oraz Krystian Stepczyk z kl.7. Delegacja uczniowska złożyła symboliczną biało – czerwoną wiązankę kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, który znajduje się na Cmentarzu Parafialnym w Czerminie oraz odśpiewała hymn przy Pomniku Bohaterów Walki o Wolność Ojczyzny.

          • Konkurs "Moje korzenie"

          • Konkurs "Moje korzenie" rozstrzygnięty W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole zorganizowano konkurs pt. "Moje korzenie". Zadaniem uczestników było wykonane w jak najciekawszy sposób drzewa genealogicznego swojej rodziny. Ze wspaniałych prac uczniów powstała wystawa, którą można podziwiać na szkolnym korytarzu. Wyniki konkursu, w którym jury stanowili sami uczniowie przedstawiają się następująco: I miejsce - Anna Bożek (kl. i Jakub Skwara (kl.7) II miejsce - Julia Rogóż (kl.5) III miejsce - Konrad Kusek (kl. i Maciej Rybak (kl. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

          • Koło Wolontariatu- sprzątanie grobów

          • Listopad to czas kiedy w sposób szczególny kierujemy swoje myśli w stronę tych osób, które już od nas odeszły. Pamiętamy o naszych zmarłych, idziemy na cmentarz, sprzątamy groby, kładziemy kwiaty, świece i modlimy się. W tym wyjątkowym czasie dziewczęta należące do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem odwiedziły Cmentarz Parafialny w Czerminie. Uczennice uporządkowały zapomniane mogiły, zapaliły na nich i na Grobie Nieznanego Żołnierza przyniesione znicze a także odmówiły modlitwę za zmarłych.

          • "Uczniowie klasy VI wykonali niezwykłe makiety niezwykłej krainy"

          • W ramach pracy z powieścią C.S.Lewisa "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" chłopcy w parach a uczennica samodzielnie, przygotowali swoje wyobrażenia Narnii. Techniką dowolną prac ukazali bohaterów, zamek a także śnieżny krajobraz magicznej krainy. Wykazali się przy tym ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i zręcznością. Prace można podziwiać w sali przy bibliotece publicznej.

          • "Balladyna" na deskach teatru.

          •  

            2 listopada 2021 r. uczniowie klas 6-8 mieli okazję obejrzeć sceniczną adaptację lektury pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego na deskach Teatru im. L.Solskiego w Tarnowie. Było to emocjonujące przeżycie dla wszystkich. Wielki romantyczny dramat łączy w sobie szekspirowską tragedię z ludową baśnią, balladą, świat rzeczywisty przeplata się w nim z fantastycznym, a wszystko przesycone jest ironią i groteską. To historia zbrodni, winy i kary, której główna bohaterka jest jedną z najbardziej fascynujących i niejednoznacznych kobiet w polskiej literaturze, 

          • Konkurs ,,Choinki Jedynki - Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia"

          • Zachęcamy dzieci 6 - letnie i uczniów klas I – VIII do udziału w akcji charytatywnej                      i konkursie plastycznym pod hasłem ,,Choinki Jedynki - Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Akcji patronuje Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej –Agata Kornhauser-Duda.

            Celem konkursu jest przygotowanie przez dzieci prac plastycznych płaskich, związanych                         z tematyką Świat Bożego Narodzenia (symbole, emocje), czyli swoje wyobrażenie Świąt. Technika prac - dowolna. Formaty prac – do wyboru - A4, A3, A2.

                       Prace, które zakwalifikują się do finału akcji, wezmą udział w licytacji na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Kwota pieniężna zebrana podczas licytacji zasili konto Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Stowarzyszenia „Wspólnota Chleb Życia”.

                       Fundacja Mimo Wszystko – pomaga dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie, wspiera ich leczenie, rehabilitację oraz edukację.

                       Stowarzyszenie Wspólnota Chleb Życia prowadzona przez s. Małgorzatę Chmielewską zarządza obecnie 11 domami dla ludzi bezdomnych, starych, chorych i matek z dziećmi, starając się stworzyć miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do społeczeństwa. Fundacja walczy z bezrobociem i wykluczeniem osób niepełnosprawnych oraz barierami edukacyjnymi, na jakie napotykają dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

                     Prace plastyczne należy wykonać do 19. 11. 2021 i składać u  Pani Bogusławy Sypek.

            Nagrodami dla finalistów będą zestawy książek i zestawy produktów plastycznych.

             

          • #Szkoła Pamięta

          • Nasza szkoła wzięła udział w akcji #SzkołaPamięta. Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o miejscach i bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu. Uczniowie na lekcjach historii zgłębili zatem wiedzę o Brniu Osuchowskim oraz lokalnych bohaterach narodowych. Efekty tych zajęć to: gazetka o gen. Władysławie Sikorskim, infografika o Brniu Osuchowskim oraz pomnik ku czci zasłużonych dla powiatu mieleckiego.

          • Przedszkolna ścieżka sensoryczna

          • Ścieżka sensoryczna to nie tylko fajna zabawa dla dzieci, która w przedszkolu jest najważniesza, ale jest połączeniem zabawy i płynących korzyści. Oto kilka z nich: stymuluje receptory na stopach, dostarcza bodźce dotykowe, w przypadku małych dzieci ćwiczy dużą motorykę. Warto pamiętać, że dotyk to jeden z podstawowych zmysłów, który najwcześniej się rozwija i dojrzewa. Chodzenie po ścieżce jest naturanym masażem stóp.Przy tworzeniu ścieżki i oczywiście przy samej zabawie było wiele śmiechu.

          • Pasowanie na ucznia

          •  

            Drodzy Pierwszoklasiści!

            Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean”- powiedział Isaak Newton.

            Dzisiaj wpływacie na ocean wiedzy, stajecie się uczniami naszej szkoły. Przed Wami 8 lat pracy, zabawy, nauki. Jestem przekonana, że każdy dzień spędzony z Nami będzie dla Was interesującą podróżą, podczas której poznacie nowe wiadomości, ciekawe postacie, nawiążecie przyjaźnie, zdobędziecie doświadczenia i przekonacie się, że możecie tu liczyć na ludzi, którzy będą nieść pomoc w każdej sytuacji. Chciałabym, abyście opuszczając naszą szkołe byli ludźmi umiejącymi odróżnić dobro od zła, znającymi wartości, którymi musi kierować się człowiek w dorosłym życiu.

            Życzę Wam wielu chwil zadowolenia z własnych osiągnięć, wielu sukcesów na miarę własnych możliwości. Dążcie do pokonywania własnych trudności! Bądźcie zdobywcami, poszukiwaczami, podróżnikami. Bądźcie radośni!

            Marzena Konopka

          • Dzień Dyni

          • W środę 20 października 2021 r. w naszej szkole odbył się Dzień Dyni. Na holu zorganizowana została piękna, jesienna wystawa oparta na dyniach, tych zwyczajnych, olbrzymich, a także dekoracyjnych. Przygotowana został również gazetka na temat wartości odżywczych tego niezwykłego warzywa.

            Uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego ubrani byli na pomarańczowo. Przygotowano liczne atrakcje związane ze świętem. Były konkursy, guizy, zabawy ruchowe, plastyczne oraz zdrowy posiłek w postaci zupy z dyni.

          • Policjanci wraz z psami służbowymi

          • Dnia 19 października 2021r. , w naszej szkole,  pojawili się nietypowi goście: funkcjonariusze  Policji   i ich psy służbowe.Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się  min. na czym polega praca przewodnika psa służbowego, jakie zadanie ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Policjanci przypomnieli najmłodszym  jak zachowywać się w sytuacji, gdy zaatakuje ich groźny pies. Jednak na tym spotkaniu największymi „gwiazdami” były  psy  które pod kierownictwem  opiekunów zaprezentowały swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się, jak psy reagują na komendy policjantów. 

          • Dietetyk w szkole

          • Dnia 18 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z dietetykiem.

            Pani Agata Anuszewska – dietetyk przekazała uczniom, że waga nie zależy jedynie od tego, co spożywamy. Oprócz diety stanowią o niej również inne czynniki, takie jak płeć, geny, kondycja fizyczna oraz stan zdrowia, o który trzeba bardzo dbać.

            Zaburzenia odżywiania to poważny problem społeczny. Gdy kolejna dieta zawodzi, a zdrowie i samopoczucie się pogarszają, pora spytać o przyczynę. Pamiętajmy, że  nadwaga lub niedowaga mogą świadczyć o chorobie.

            Pani dietetyk zachęcała naszą młodzież, by odżywiali  się zdrowo, nie tracąc przy tym pogody ducha, optymizmu i dystansu do siebie.

          • Przedszkolaczki w Kulkolandzie

          • W poniedziałek 18 października 2021 r. z naszego przedszkola odbyły wycieczkę do Kulkolandu w Radomyślu Wielkim. Już od piątku wszyscy nie mogli się doczekać tego wyjazdu i kiedy wreszcie nadeszedł poniedziałek dzieci były bardzo szczęśliwe i podekscytowane.

            Wyruszyliśmy zaraz po śniadanku, po przybyciu zostaliśmy bardzo miło przywitani i wreszcie przedszkolaki mogły rozpocząć wspólną zabawę.

            W ogromnej sali zabawnie nie brakowało atrakcji takich jak: basen wypełniony kulkami - który już na samym początku wzbudził najwięcej emocji, zjeżdżalnie, trampoliny, rury, samochodziki, karuzele.

            Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tą cudowną krainą zabaw. Kiedy przedszkolaki wróciły do przedszkola, do końca dnia na twarzach widać było uśmiech i radość.

          • Wycieczka klas 1-3

          • Dnia 15 października uczniowie klas 1 - 3 wzięli udział w wycieczce do Skansenu w Kolbuszowej. Uczestniczyli tam także w warsztatach pt. Wycinanki

          • Wycieczka klas 4-8

          • Dnia 15 października 2021 r. uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wycieczce szkolnej. Program wycieczki to :

            1. Pijalnia czekolady w Korczynie
            2. Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
            3. Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

            Był to wspaniale spędzony czas, wróciliśmy zmęczeni ,ale szczęśliwi.

          • BohaterON

          • BohaterON – włącz historię Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć o Powstańcach Warszawskich biorąc udział w projekcie edukacyjnym BohaterON – włącz historię. Celem projektu jest uhonorowanie uczestników powstania z 1944 r., którzy dzielnie bronili naszej stolicy przez 63 dni, ale także promocja patriotycznych postaw. Uczniowie poznali szczegóły tego ważnego wydarzenia, przygotowali gazetkę ścienną oraz laurki z życzeniami dla uczestników walk o Warszawę. Wszystkie zostały wysłane do Fundacji Sensoria i za jej pośrednictwem zostaną dostarczone adresatom.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom naszej szkoły życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy  wychowanków.

            życzą Rada Rodziców, Uczniowie i Dyrektor SP w Brniu Osuchowskim