W środę w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uczennice klasy 6 za pomocą montażu słowno-muzycznego przypomniały wybrane sylwetki niezłomnych bohaterów, których komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie. Było bardzo uroczyście, podniośle i patriotycznie.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- 4
Średniowieczne zamki i życie średniowiecznego rycerza
Średniowieczne zamki i życie średniowiecznego rycerza to tematy, które na lekcji historii bardzo zainteresowały piątoklasistów. Postanowili odtworzyć uroczystość pasowania na rycerza i 3 giermków dostąpiło zaszczytu tej niezwykłej chwili. Uczniowie zamienili się także w architektów i budowniczych ówczesnych zamków. Za ich sprawą możemy choć na chwilę odbyć podróż do dawnych czasów. Do wykonania makiet zamków wykorzystali przeróżne materiały. Autorom gratulujemy kreatywności.
14
Rekolekcje wielkopostne
W dniach 22-24 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych dla szkół podstawowych w parafii Św. Klemensa w Czerminie prowadzonych przez ks. Pawła Kasperowicza. W środę, czwartek spotkania i nauki rekolekcyjne dla dzieci oraz młodzieży odbyły się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czerminie. W piątek cała społeczność szkolna wzięła udział w Drodze Krzyżowej i uroczystej Mszy Świętej w Kościele parafialnym.
10
Warsztaty robienia świec sojowych
W dniu 24.02 w klasach I-III odbyły się warsztaty robienia świec sojowych. Poprzez teorię i praktykę uczniowie dowiedzieli się o różnych ciekawostkach dotyczących świec, poznali materiały potrzebne do zrobienia świecy, wybierali zapachy i barwniki. Każdy uczestnik wykonał i ozdobił własnoręcznie zrobioną świece. Dzieci były zachwycone warsztatami, a wykonane świece zostaną przeznaczone na charytatywny kiermasz, który odbędzie się 19 marca w naszej szkole.
9
Lekcja edukacyjno-przyrodnicza
Dnia 21 lutego 2023 r. w naszej szkole została przeprowadzona lekcja edukacyjno-przyrodnicza z żywymi eksponatami .
Serdecznie dziękujemy panom Edwardowi Gwoździowi i Mieczysławowi Struzikowi z Koło Łowieckie ŁOŚ za ciekawie przeprowadzone zajęcia, a także za cierpliwe i wyczerpujące odpowiadanie na pytania naszych dzieci.
11
Walentynki
Walentynki to czas miłości, przyjaźni, serdeczności i ciepła, dlatego co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Dla naszych uczniów to święto stało się okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem. Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta, korytarz wypełniały dekoracje w kolorach zarezerwowanych dla zakochanych, a uczniowie świetnie bawili się na przerwach przy głośnej muzyce.
25
Dzień Babci i Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy wszystkim seniorom najsrdeczniejsze życzenia. Miejcie poczucie wielkiej wartości, bo jesteście przedstawicielami życiowego doświadczenia i naturalnym drogowskazem dla dzieci, wnucząt i lokalnego społeczeństwa.Życzymy Wam wielu lat życia upływających w spokoju, pomyślności i miłości ze strony rodzin i wnucząt. Oby radość towarzyszyła Wam każdego dnia, a zdrowie służyło przez długie lata.
Obecność dziadków w życiu wnucząt jest nie do przecenienia. To nie tylko doświadczenie i mądrość życiowa przekazywane nienachalnie, bez nakazów i zakazów. To również miłość i więź, która umacnia i buduje na całe życie.
Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Dzieci czują się przy Was kochane, doceniane i zrozumiane.
38
Spotkanie z pisarzem
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I-VI wzięli udział w spotkaniu online z panem Przemysławem Jakóbczykiem - autorem 3 książek beletrystycznych dla dzieci: - „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – tom I”, - „Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach – tom II”, - „Księga samodzielności czyli Zuza w krainie kangurów – tom III”. Książki opisują przygody nastolatki Zuzy na 3 kontynentach i zawierają szereg przydatnych informacji dotyczących bezpieczeństwa dzieci oraz podstaw survivalu. Dzieci dowiedziały się między innymi: ile czasu zabiera cały proces wydawniczy; kim są: autor, redaktor, recenzent, korektor, grafik oraz redaktor; co to jest kod ISBN i patronat medialny; czym jest „wena”?; czy pisanie uzależnia; jak wygląda proces: pomysł na napisanie książki – pisanie-skład tekstu-druk-pojawienie się książki na półce; jaki jest związek między wiedzą merytoryczną (geografia, przyroda) a treścią książki i czy autor wzoruje się na kimś opisując głównego bohatera? Po zakończonym spotkaniu istniała możliwość zakupu książek wraz z dedykacją autora.
Patroni 2023 r.
Rok 2023 został ustanowiony przez Sejm rokiem Wojciecha Korfantego, Pawła Edmunda Strzeleckiego, Aleksandra Fredry, Aleksandry Piłsudskiej, Maurycego Mochnackiego, Jadwigi Zamoyskiej i Jerzego Nowosielskiego. Do tego zaszczytnego grona dołączyli także patroni wybrani przez Senat: Mikołaj Kopernik, Jan Matejko i Wisława Szymborska. Uczniowie klasy 8 zapoznali się z krótkimi biografiami wszystkich patronów, a następnie wykonali o nich gazetkę.
3
Rekrutacja
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRNIU OSUCHOWSKIM I KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2023/2024
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brniu Osuchowskim informuje, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej i klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2023 Wójta Gminy Czermin z dnia 17 stycznia 2023 r.
Dokumenty rekrutacyjne do oddziału przedszkolnego:
- deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego wypełniają rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego w terminie do 17.02.2023 r.
- wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w terminie od 20.02. – 10.03.2023 r.
Rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej odbędzie się w dniach od 01.03.- 13.03.2023 r.
Dokumenty rekrutacyjne można będzie pobrać ze strony internetowej oraz w sekretariacie szkoły.
zarzadzenie_Wojta_(1).pdf
Druki do pobrania:
zgloszenie_dziecka_do_klasy_1__obwodowe_22_23_(1).docx
wniosek_do_klasy_I_spoza_obwodu_2023_2024.docx
wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego_22_23_(1).docx
Schronisko
ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA
Podziękowanie za zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska.
Składamy serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Mielcu. Dziękujemy również rodzicom, którzy dostarczyli dary do szkoły - karmy oraz drobnych smakołyków i zabawek dla psów i kotów. Po zakończonej zbiórce dary zostały przekazane do schronisk w Mielcu .
Wywiadówka
W dniu 3 lutego 2023 r. o godz. 17:00 zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie się na korytarzu dolnym. Po spotkaniu ogólnym odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami w klasach.Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
Zajęcia z robotyki
Ferie w pełni a my mamy dla Was kolejna fotorelację z zajęć z robotyki. Ostatnio zajeliśmy się tworzeniem druków 3D w programie Tinkercad. Uczniowie mieli też czas do pracy nas swoimi indywidualnymi projektami z Lego Spike Primie. Zapraszamy do gallerii.
8
Jasełka 2023
15 stycznia 2023 r. szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości (Joanna Padykuła, Renata Słaby oraz dekoracje- Izabela Bieniek i Hubert Bajor) jak co roku, stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek i udało im się to wyśmienicie.
Bardzo dziękujemy wszystkim gościom, że to wolne niedzielne popołudnie spędzili razem z nami. Drzwi naszej szkoły są otwarte dla każdego. Zapraszamy.
Więcej zdjęć i filmów znajduje się na stronie:
119
Udział w akcji RakReaton
Na przełomie września i października nasza szkoła brała udział w akcji RakReaton , dzięki której pomogliśmy dzieciom cierpiącym na nowotwory. Uczestnicy akcji biegali, uprawiali nordic walking , jeździli na rowerach i rolkach...Każdy kilometr przeliczany był na punkty , a każdy punkt na złotówki ,które sponsor ( Totalizator Sportowy ) przekazał organizacji pomagającej chorym dzieciom. W akcji uczestniczyli uczniowie , rodzice i pracownicy naszej szkoły.
5
Wycieczka
21 grudnia 2023 r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV- VIII do Mielca. W Multikinie oglądaliśmy film" Śubuk" , natomiast w Parku Trampolin mieliśmy okazję aktywnie spędzić czas.
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".
W dniu 03.01.2023 roku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". W konkursie tym brali udział uczniowie naszej szkoły w kategorii - klasy l-lV szkoły podstawowej. Il miejsca zdobyli- Igor Działo z kl. III oraz Eryk Pęgiel z kl. II. Wyróżnienia otrzymały - Natalia Bator z kl. II, Ewelina Rzeźnik z kl. II oraz Aleksandra Bożek z kl. II. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy. Życzymy wszystkim kolejnych sukcesów w następnych konkursach. A oto
Konkurs
Zaproszenie na jasełka
Mobilne Laboratorium Przyszłości
W dniu 4 stycznia 2023 r. do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości. Edukatorzy przeprowadzili dla uczniów klas 4-8 lekcje pokazowe i warsztaty tworząc przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczyli pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów. Dla jednych były to pomysły na automatyzację, dla innych zbudowanie robota, dla innych jeszcze nauka podstaw programowania. Podczas lekcji edukatorzy rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z zainteresowaniami uczniów.
29
Archiwum Aktualności