Dnia 03.04.2023 w obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć byli zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Społeczność szkolna obejrzała prezentację tematyczną i filmy związane z tym świętem. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w marszu podkreślającym wyjątkowość tego dnia
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- 6
Projekt z języka angielskiego "Easter Egg Hunt".
4 kwietnia 2023 r. uczniowie klas II - VII wzięli udział w projekcie z języka angielskiego " Easter Egg Hunt" . Projekt miał na celu przybliżenie zwyczajów i kultury brytyjskiej poprzez różnorakie aktywności .
8
Laboratoria przyszłości
Uczniowie naszej szkoły korzystają już ze sprzętu zakupionego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości, którego celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Ostatnio zajmowaliśmy się głównie zestawami Boffin II, są to tematyczne zestawy konstrukcyjne dzięki którym możemy dowiedzieć się, jak powstają efekty 3D, jak złożyć własny projektor, latarnię morską i wiele więcej! Każdy zestaw zawiera 60 części, z których możemy zbudować około 160 projektów.
Galeria i filmy z zajęć poniżej:
https://drive.google.com/drive/folders/1V63CjdNDmrWWBOGzjFwDnJ0SusZv6WxM?usp=sharing
#laboratoriaprzyszlosci
1
Światowy Dzień Wody
22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto to zostało ustanowione, aby uświadomić wszystkim jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji poświęconej tematowi kryzysu wodnego, obejrzeli film o sposobach oszczędzania wody, a członkowie SU częstowali tym „źródłem życia” całą społeczność szkolną.
3
Akcja charytatywna
- 33
Dnia 19 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny. Dzięki dobremu sercu i hojności wszystkich przybyłych pozyskaliśmy sporą kwotę pieniędzy, która została przekazana rodzicom Kacperka.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu i wsparli naszą akcję. Darczyńcami w akcji byli:
• Rada Rodziców przy SP w Brniu Osuchowskim,
• Pracownicy SP w Brniu Osuchowskim,
• Koło Gospodyń Wiejskich z Szafranowa,
• Brzezóvka - Kompleks Turystyczny,
• Centrum Zabawy WyWrotki Mielec,
Multikino Polska w Mielcu,
• Inwałd Park,
• Doobro Restauracja, Konrad Węgrzyn
SALON Fryzjerski Julia'' w Czerminie,
• Państwo Ewelina i Leszek Ziębowie,
• Meritum24 z siedzibą w Ziempniowie,
• Firma Stal- Bud, Grzegorz Skwara,
oraz wszyscy przybyli goście.
Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele i Mieszkańcy Brnia Osuchowskiego i okolicznych miejscowości, dzięki Waszej solidarności pokazaliśmy, że wspólna praca w szczytnym celu może dać wiele radości i satysfakcji. Udowodniliście, że jesteście wrażliwi na potrzeby innych. Dziękujemy!
Pomaganie jest dobre!
"Umiem Pływać"
Nasi uczniowie korzystają z lekcji nauki pływania w ramach bezpłatnego projektu "Umiem Pływać". Program dedykowany jest dla klas I –III. Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej.
16
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.
W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto - uczniowie przyłączyli się do świętowania, przygotowując plakaty promujące „Dzień Liczby Pi”. Uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji i ciekawostek o liczbie Pi. Przekonali się również, że liczba Pi to rzeczywiście stosunek obwodu koła do jego średnicy - w tym celu mierzyli obwody oraz średnice dużych i małych okręgów, a następnie wykonywali odpowiednie dzielenie. Towarzyszyło temu dużo emocji, zabawy i zdumienia! W ramach zabawy wymyślano jak największą ilość wyrazów, w których ukryte zostało Pi.
Święto Pi, niewątpliwie, miało walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia.
41
Wybory Małej Miss- przedszkole
- 18
Dzień Kobiet
8 marca w naszej szkole podtrzymaliśmy tradycję świętowania Dnia Kobiet. Z okazji tego sympatycznego święta z ust naszych chłopców wybrzmiało wiele ciepłych słów pod adresem płci pięknej. Pojawiły się także kwiaty i upominki, a wśród nich film, który chłopcy nagrali specjalnie dla swoich pań i koleżanek, wywołując radość i uśmiech na ich twarzach.
Film z wydarzenia:
24
Spotkanie z podologiem
2 marca 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podologiem. Podologia, to dziedzina medycyny zajmująca się nielekarskimi zabiegami na stopach oraz podudziach.Panie zajmujące się tą dziedziną przedstawiły uczniom zagadnienia z zakresu dbania o higienę stóp i zaznajomiły ich z tajnikami zawodu podologa. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.
3
„Umiem pływać 2023”
Lista uczniów zakwalifikowanych do programu „Umiem pływać 2023”
- Misiak Ewelina
- Skwara Igor
- Działo Igor
- Bełzo Weronika
- Bator Natalia
- Rzeźnik Ewelina
- Galica Karolina
- Szewc Filip
- Bożek Aleksandra
- Strycharz Natan
- Pisarczyk Kacper
- Pęgiel Eryk
- Szewc Kamil
- Kapinos Michał
- Wojciechowska Victoria
Na spotkanie organizacyjne przed wyjazdami zapraszamy do szkoły w dniu 8 marca o godzienie 16.20. Na spotkaniu zostaną udzielone wszystkie informacje dotyczące programu. Jeżeli ktoś z przyczyn losowych nie będzie w stanie realizować kursu nauki pływania prosimy o poinformowanie o tym fakcie sekretariat szkoły.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W środę w naszej szkole odbyła się wieczornica patriotyczna z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uczennice klasy 6 za pomocą montażu słowno-muzycznego przypomniały wybrane sylwetki niezłomnych bohaterów, których komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie. Było bardzo uroczyście, podniośle i patriotycznie.
4
Średniowieczne zamki i życie średniowiecznego rycerza
Średniowieczne zamki i życie średniowiecznego rycerza to tematy, które na lekcji historii bardzo zainteresowały piątoklasistów. Postanowili odtworzyć uroczystość pasowania na rycerza i 3 giermków dostąpiło zaszczytu tej niezwykłej chwili. Uczniowie zamienili się także w architektów i budowniczych ówczesnych zamków. Za ich sprawą możemy choć na chwilę odbyć podróż do dawnych czasów. Do wykonania makiet zamków wykorzystali przeróżne materiały. Autorom gratulujemy kreatywności.
14
Rekolekcje wielkopostne
W dniach 22-24 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych dla szkół podstawowych w parafii Św. Klemensa w Czerminie prowadzonych przez ks. Pawła Kasperowicza. W środę, czwartek spotkania i nauki rekolekcyjne dla dzieci oraz młodzieży odbyły się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czerminie. W piątek cała społeczność szkolna wzięła udział w Drodze Krzyżowej i uroczystej Mszy Świętej w Kościele parafialnym.
10
Warsztaty robienia świec sojowych
W dniu 24.02 w klasach I-III odbyły się warsztaty robienia świec sojowych. Poprzez teorię i praktykę uczniowie dowiedzieli się o różnych ciekawostkach dotyczących świec, poznali materiały potrzebne do zrobienia świecy, wybierali zapachy i barwniki. Każdy uczestnik wykonał i ozdobił własnoręcznie zrobioną świece. Dzieci były zachwycone warsztatami, a wykonane świece zostaną przeznaczone na charytatywny kiermasz, który odbędzie się 19 marca w naszej szkole.
9
Lekcja edukacyjno-przyrodnicza
Dnia 21 lutego 2023 r. w naszej szkole została przeprowadzona lekcja edukacyjno-przyrodnicza z żywymi eksponatami .
Serdecznie dziękujemy panom Edwardowi Gwoździowi i Mieczysławowi Struzikowi z Koło Łowieckie ŁOŚ za ciekawie przeprowadzone zajęcia, a także za cierpliwe i wyczerpujące odpowiadanie na pytania naszych dzieci.
11
Walentynki
Walentynki to czas miłości, przyjaźni, serdeczności i ciepła, dlatego co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Dla naszych uczniów to święto stało się okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest nam razem. Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta, korytarz wypełniały dekoracje w kolorach zarezerwowanych dla zakochanych, a uczniowie świetnie bawili się na przerwach przy głośnej muzyce.
25
Dzień Babci i Dziadka
Z okazji Dnia Babci i Dziadka składamy wszystkim seniorom najsrdeczniejsze życzenia. Miejcie poczucie wielkiej wartości, bo jesteście przedstawicielami życiowego doświadczenia i naturalnym drogowskazem dla dzieci, wnucząt i lokalnego społeczeństwa.Życzymy Wam wielu lat życia upływających w spokoju, pomyślności i miłości ze strony rodzin i wnucząt. Oby radość towarzyszyła Wam każdego dnia, a zdrowie służyło przez długie lata.
Obecność dziadków w życiu wnucząt jest nie do przecenienia. To nie tylko doświadczenie i mądrość życiowa przekazywane nienachalnie, bez nakazów i zakazów. To również miłość i więź, która umacnia i buduje na całe życie.
Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Dzieci czują się przy Was kochane, doceniane i zrozumiane.
38
Spotkanie z pisarzem
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I-VI wzięli udział w spotkaniu online z panem Przemysławem Jakóbczykiem - autorem 3 książek beletrystycznych dla dzieci: - „Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie – tom I”, - „Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach – tom II”, - „Księga samodzielności czyli Zuza w krainie kangurów – tom III”. Książki opisują przygody nastolatki Zuzy na 3 kontynentach i zawierają szereg przydatnych informacji dotyczących bezpieczeństwa dzieci oraz podstaw survivalu. Dzieci dowiedziały się między innymi: ile czasu zabiera cały proces wydawniczy; kim są: autor, redaktor, recenzent, korektor, grafik oraz redaktor; co to jest kod ISBN i patronat medialny; czym jest „wena”?; czy pisanie uzależnia; jak wygląda proces: pomysł na napisanie książki – pisanie-skład tekstu-druk-pojawienie się książki na półce; jaki jest związek między wiedzą merytoryczną (geografia, przyroda) a treścią książki i czy autor wzoruje się na kimś opisując głównego bohatera? Po zakończonym spotkaniu istniała możliwość zakupu książek wraz z dedykacją autora.
Patroni 2023 r.
Rok 2023 został ustanowiony przez Sejm rokiem Wojciecha Korfantego, Pawła Edmunda Strzeleckiego, Aleksandra Fredry, Aleksandry Piłsudskiej, Maurycego Mochnackiego, Jadwigi Zamoyskiej i Jerzego Nowosielskiego. Do tego zaszczytnego grona dołączyli także patroni wybrani przez Senat: Mikołaj Kopernik, Jan Matejko i Wisława Szymborska. Uczniowie klasy 8 zapoznali się z krótkimi biografiami wszystkich patronów, a następnie wykonali o nich gazetkę.
3
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie