Dentobus
W dniu 25 listopada 2021 roku naszą placówkę odwiedził Dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty lekarz stomatolog dokonał przeglądu uzębienia uczniów klas I-VIII i dzieci oddziału przedszkolnego, wydał także zalecenia odnośnie dalszego leczenia.
Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. Opieka stomatologiczna Dentobusu była bezpłatna.
Projekt "Krokus"
Po raz trzeci nasza szkoła realizuje Projekt "Krokus". Jest to projekt miedzynarodowy, w którym uczestniczą dzieci z Irlandii, Malty, Polski, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Grecji oraz z Wielkiej Brytanii. W tym roku bierze w nim udział 48750 uczniów z 650 szkół w Polsce. W ramach projektu uczniowie sądzą żółte krokusy, aby upamietnic 1,5 mln dzieci żydowskich i dzieci innych narodowości, które zginęły podczas II wojny światowej. Prowadzone są dyskusje na temat Holokaustu i negatywnych skutków przemocy, nietolerancji, rasizmu, wykluczenia, dyskryminacji. Równocześnie w oparciu o lokalną historię przypominamy także o tych, którzy ratowali Żydów w czasie okupacji hitlerowskiej w naszej okolicy.Opierajac się na wspomnieniach rodzinnych przypominamy o tym, że w okresie międzywojennym na naszym terenie zamieszkiwały w zgodzie trzy wspólnoty, obok Polaków mieszkali tu Żydzi i Niemcy. Po
Lekcja geografii w klasie 5.
Uczniowie kl. 5 na lekcji geografii dowiedzieli się, że powierzchnia Polski charakteryzuje się pasowym układem rzeźby. Na przemian występują obszary wyżej i niżej wzniesione, a ich wysokości wzrastają skokowo z północy ku południowi. Na mapie konturowej uczniowie wyznaczali granice tych pasów, a następnie wypełniali je dowolnymi produktami. Znalazły się tam między innymi płatki śniadaniowe, kawa, cukier, słonecznik, pestki dyni, guziki, cekiny, plastelina. Ze wspaniałych prac powstała gazetka, którą można podziwiać w sali nr 5.
Spotkanie z rodzicami
Dnia 29 listopada 2021 r. (poniedziałek) odbędzie się
spotkanie z rodzicami.
Odział przedszkolny i klasy 1-3 od godziny 15:00 do 16:30.
Klasy 4-8 od godziny 16:30 do 18:00.
Bardzo proszę, żeby rodzice wraz wychowawcami ustalili kolejność spotkań tak, aby wywiadówka miała charakter rozmów indywidualnych z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa w czasie trwającej pandemii.
Akcja charytatywna "Opatrunek na ratunek"
Jeszcze raz dziękujemy bardzo za włączenie się w akcję charytatywną "Opatrunek na ratunek". Poniżej podziękowanie od Fundacji Redemptoris Missioo.
Dzień życzliwości i pozdrowień
Dzień życzliwości i pozdrowień spędziliśmy pod znakiem kolorowych liści, na których uczniowie zapisywali swoje życzliwe uczynki, a następnie wieszali je na drzewku życzliwości. Na szkolnych korytarzach dominował kolor żółtych ubrań oraz uśmiechniętych emotek.
1
Spotkanie z niesamowitymi postaciami z bajek.
Dziś przedszkolaki odwiedziły kulkoland radości nie było końca. Były nie tylko zabawy ale również spotkanie z niesamowitymi postaciami z bajek : Marschalem z Psiego Patrolu oraz Minionkien. Odbyły się wróżby, zabawy, konkursy oraz tańce w których brał udział Minionek. Przedszkolaki po powrocie do szkoły były zachwycone, zmęczone ale i bardzo szczęsliwe
Prawa Dziecka- uczniowie klasy 2 i 3
20 listopada, w Dniu Praw Dziecka uczniowie kl.2 i 3 poznawali prawa dzieci zapisane w Konwencji o Prawach Dziecka oraz sylwetkę Janusza Korczaka - lekarza, pisarza, pedagoga, wielkiego przyjaciela dzieci.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
W dniu 22 listopada w naszej szkole będziemy obchodzili Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji, prosimy uczniów o ubranie się na żółto.
Filharmonia w szkole
W tym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę z artystami Mobilnej Filharmonii.W ramach spotkania odbył się koncert dla uczniów klas 0 – VIII. Uczniowie mieli okazję posłuchać muzyki z czasów II wojny światowej,podpatrywać grę muzyków na różnych instrumentach, dowiedzieli się wielu ciekawostek z czasów powstania warszawskiego.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Dziś, na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie zapoznali się z zapisami Konwencji oraz sylwetką Janusza Korczaka, który walczył o przywileje najmłodszych. Przynieśli ze sobą także niebieskie balony, solidaryzując się z dziećmi z całego świata, których prawa są łamane. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
"Góra grosza"
Jak każdego roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali na terenie naszej szkoły kolejną edycję akcji "Góra Grosza”. Młodzież zbierała fundusze na rzecz dzieci, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami.
Dzięki zebranym środkom dzieci mogą nadrabiać zaległości w nauce, rozwijać swoje talenty lub uzyskać wsparcie na progu samodzielności.
"Szkoła do hymnu"
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości cała nasza społeczność szkolna wspólnie odśpiewała 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, angażując się w ten sposób w akcję #SzkołaDoHymnu oraz #NiepodległaDoHymnu. Nagranie można obejrzeć pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1xjq1XA2j8NGjyetXhO16EZbDAFylsFhP/view?usp=sharing
Gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości
Kontynuacją naszych szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości był udział w gminnych obchodach tego święta. Naszą szkołę reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego: Anna Bożek i Oliwia Słaby z kl. 8 oraz Krystian Stepczyk z kl.7. Delegacja uczniowska złożyła symboliczną biało – czerwoną wiązankę kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza, który znajduje się na Cmentarzu Parafialnym w Czerminie oraz odśpiewała hymn przy Pomniku Bohaterów Walki o Wolność Ojczyzny.
Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada- akademia
Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia przypominamy i czcimy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, podczas którego przypomnieli burzliwą historię i walkę Polaków o odzyskanie upragnionej wolności. Zrobili to w formie filmu patriotycznego, który można obejrzeć pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1ZqARLrDcARjJ5rZHAYO3B4vwZ3fu2DNu/view?usp=sharing
Konkurs "Moje korzenie"
Konkurs "Moje korzenie" rozstrzygnięty W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole zorganizowano konkurs pt. "Moje korzenie". Zadaniem uczestników było wykonane w jak najciekawszy sposób drzewa genealogicznego swojej rodziny. Ze wspaniałych prac uczniów powstała wystawa, którą można podziwiać na szkolnym korytarzu. Wyniki konkursu, w którym jury stanowili sami uczniowie przedstawiają się następująco: I miejsce - Anna Bożek (kl. i Jakub Skwara (kl.7) II miejsce - Julia Rogóż (kl.5) III miejsce - Konrad Kusek (kl. i Maciej Rybak (kl. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.
Filharmonia w naszej szkole
Drodzy nauczyciele, uczniowie i rodzice
W związku z wizytą filharmonii w naszej szkole (18 listopada 2021r.) przesyłamy Wam śpiewnik, organizatorom będzie miło jeśli dzieci włączą się w wspólny śpiew.
Prosimy o zadbanie o to by uczniowie i dzieci mieli adekwatny do okazji strój.
To będzie koncert patriotyczny.
Koło Wolontariatu- sprzątanie grobów
Listopad to czas kiedy w sposób szczególny kierujemy swoje myśli w stronę tych osób, które już od nas odeszły. Pamiętamy o naszych zmarłych, idziemy na cmentarz, sprzątamy groby, kładziemy kwiaty, świece i modlimy się. W tym wyjątkowym czasie dziewczęta należące do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem odwiedziły Cmentarz Parafialny w Czerminie. Uczennice uporządkowały zapomniane mogiły, zapaliły na nich i na Grobie Nieznanego Żołnierza przyniesione znicze a także odmówiły modlitwę za zmarłych.
"Uczniowie klasy VI wykonali niezwykłe makiety niezwykłej krainy"
W ramach pracy z powieścią C.S.Lewisa "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" chłopcy w parach a uczennica samodzielnie, przygotowali swoje wyobrażenia Narnii. Techniką dowolną prac ukazali bohaterów, zamek a także śnieżny krajobraz magicznej krainy. Wykazali się przy tym ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i zręcznością. Prace można podziwiać w sali przy bibliotece publicznej.
"Balladyna" na deskach teatru.
2 listopada 2021 r. uczniowie klas 6-8 mieli okazję obejrzeć sceniczną adaptację lektury pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego na deskach Teatru im. L.Solskiego w Tarnowie. Było to emocjonujące przeżycie dla wszystkich. Wielki romantyczny dramat łączy w sobie szekspirowską tragedię z ludową baśnią, balladą, świat rzeczywisty przeplata się w nim z fantastycznym, a wszystko przesycone jest ironią i groteską. To historia zbrodni, winy i kary, której główna bohaterka jest jedną z najbardziej fascynujących i niejednoznacznych kobiet w polskiej literaturze,
Dziennik elektroniczny:
Nasze media społecznościowe
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychArchiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie