• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          • Schronisko

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Podziękowanie za zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły za aktywny udział w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Mielcu. Dziękujemy również rodzicom, którzy dostarczyli dary do szkoły - karmy oraz drobnych smakołyków i zabawek dla psów i kotów. Po zakończonej zbiórce dary zostały przekazane do schronisk w Mielcu .

• Wywiadówka

W dniu 3 lutego 2023 r. o godz. 17:00 zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie się na korytarzu dolnym. Po spotkaniu ogólnym odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami w klasach.Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

• Zajęcia z robotyki

Ferie w pełni a my mamy dla Was kolejna fotorelację z zajęć z robotyki. Ostatnio zajeliśmy się tworzeniem druków 3D w programie Tinkercad. Uczniowie mieli też czas do pracy nas swoimi indywidualnymi projektami z Lego Spike Primie. Zapraszamy do gallerii.

• Jasełka 2023

15 stycznia 2023 r. szkolni aktorzy zaprezentowali tradycyjną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Kolejny raz Jasełka udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości (Joanna Padykuła, Renata Słaby oraz dekoracje- Izabela Bieniek i Hubert Bajor) jak co roku, stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek i udało im się to wyśmienicie.

• Udział w akcji RakReaton

Na przełomie września i października nasza szkoła brała udział w akcji RakReaton , dzięki której pomogliśmy dzieciom cierpiącym na nowotwory. Uczestnicy akcji biegali, uprawiali nordic walking , jeździli na rowerach i rolkach...Każdy kilometr przeliczany był na punkty , a każdy punkt na złotówki ,które sponsor ( Totalizator Sportowy ) przekazał organizacji pomagającej chorym dzieciom. W akcji uczestniczyli uczniowie , rodzice i pracownicy naszej szkoły.

• Wycieczka

21 grudnia 2023 r. odbyła się wycieczka uczniów klas IV- VIII do Mielca. W Multikinie oglądaliśmy film" Śubuk" , natomiast w Parku Trampolin mieliśmy okazję aktywnie spędzić czas.

• Mobilne Laboratorium Przyszłości

W dniu 4 stycznia 2023 r. do naszej szkoły zawitało Mobilne Laboratorium Przyszłości. Edukatorzy przeprowadzili dla uczniów klas 4-8 lekcje pokazowe i warsztaty tworząc przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. Uczyli pracy zespołowej i odkrywania szkolnych supermocy, czyli naturalnych predyspozycji i talentów uczniów. Dla jednych były to pomysły na automatyzację, dla innych zbudowanie robota, dla innych jeszcze nauka podstaw programowania. Podczas lekcji edukatorzy rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z zainteresowaniami uczniów.

• Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem Marcinem Piątkiem. Uczniowie utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób.

• Wigilia

Dnia 20 grudnia 2022 r. uczniowie i nauczyciele usiedli wspólnie do wigilijnego stołu. Było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i świętowanie.

• Zajęcia z robotyki

Kolejna odsłona zajęć z robotyki, uczniowie głównie zajmowali się dużym projektem "Skorpion". Wymagający znacznego skupienia podczas składania oraz programowania. Został także wykorzystany sprzęt przeznaczony do nagrywania i wykonywania zdjęć firmy Canon i Sony.

#laboratoriaprzyszłości

@laboratoriaprzyszłości

• Planetarium Mobilne

W dniu 20 grudnia 2022 r. do szkoły przyjechało Planetarium Mobilne. Dzięki specjalnemu projektorowi, uczniowie mieli możliwość oglądania obrazu dookoła siebie. Niebo, gwiazdy i planety znalazły się … na wyciągnięcie ręki.

• Talenciaki Lidl

Szanowni Państwo!

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać pulę talenciaków. Dzięki uzyskanym punktom szkoła wzbogaciła się o nowe gry i drogomierz.

Dziękujemy za zaangażowanie i hojność. :-)

• Lekcja geografii -wulkany

Lekcje o wybuchach wulkanu są jednymi z ulubionych tematów uczniów. Nie inaczej było z klasą 6. Na lekcji geografii uczniowie poznali budowę wulkanów, produkty wybuchu oraz ich występowanie na świecie. Przygotowali wystawę makiet wulkanów wykonanych w ramach zadania domowego.

• Dziennik elektroniczny:

• Dziennik elektroniczny