• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
          • Konstytucja 3 Maja

29 kwietnia 2022 roku w naszej Szkole obchodziliśmy święto Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klas 4 i 5 wyjaśnili czym są hasła: wolność, naród, ojczyzna a także zabrali nas na wycieczkę w czasie, kiedy Sejm i król Stanisław August Poniatowski uchwalili pierwsza w Europie Konstytucje. Natomiast uczennice klasy 8 zadeklamowały wiersze patriotyczne.

• Wizyta pana leśnika

26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole pana Łukasza Szatana z Nadleśnictwa Tuszyma. Z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał naszym uczniom o pracy leśnika, o lesie i zwierzętach w nim mieszkających. Przypomniał o zasadach obowiązujących podczas pobytu w lesie oraz poinstruował jak powinniśmy zachować się, gdy znajdziemy się oko w oko z dzikim zwierzęciem. Ciekawy wykład naszego gościa sprawił, że dzieci z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchały tego co leśniczy chciał im przekazać i nauczyć. Chętnie też zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.

• Wyjazd do teatru i do kręgielni

20 kwietnia uczniowie klasy 4-8 wzięli udział w w niezwykłym przedstawieniu teatralnym. Była to inscenizacja "Chłopców z placu broni" . Poruszająca historia dzielnego Nemeczka - cały czas pozostając na liście lektur szkolnych - nie tylko wzruszyła naszych uczniów, a przede wszystkim zachwyciła wspaniałą gra aktorską i efektami, wykorzystanymi w spektaklu. Urozmaiceniem wycieczki była gra w kręgle, w której Ala z klasy 4 oraz Filip z klasy 6 osiągnęli rewelacyjne wyniki i wybili się na czołówkę wszystkich drużyn. Wycieczka odbyła się w bardzo przyjemnej i spokojnej atmosferze.

• Wizyta weterynarza

W ramach spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów zorganizowano lekcję z weterynarzem. Celem spotkania było poznanie jego pracy , zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Na naszą lekcję pan weterynarz przyniósł wiele swoich narzędzi pracy, środków leczniczych, opatrunkowych. Nie zapomniał też o stroju. Opowiadał o ciekawostkach, niebezpieczeństwach codziennej swojej pracy. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny po każdej zabawie z pupilem. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, szukali odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób, które je dotykają, sposobów leczenia. Opowiadali o zwierzętach, które mają w domu, zasypywali lekarza różnymi pytaniami.

• Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, jak ważna jest edukacja w zakresie ochrony środowiska. Nasza szkoła także aktywnie włączyła się w promowanie tej idei. Uczniowie przygotowali akademię poświęconą problemom ekologii połączoną z pokazem mody pt. "Strój wyczarowany z odpadów". Kreacje zostały wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. To była świetna zabawa połączona z poważnym przesłaniem.

• Uczniowie klasy 8 na lekcji wos-u

Uczniowie klasy 8 na lekcji wos-u poznali sposób powoływania Rady Ministrów w Polsce, jej kompetencje i skład. Następnie sami wcielili się w rolę wybranych ministrów, aby wziąć udział w inscenizacji posiedzenia rządu pod przewodnictwem premiera. Tematem debaty była edukacja i zmiany, które warto byłoby wprowadzić w nowym roku szkolnym. Projekt rządowych zmian przyjęto jednogłośnie.

• Prima aprilis

Pierwszy dzień kwietnia przywitaliśmy w śmiesznych nakryciach głowy. Uczniowie i nauczyciele wykazali się przy tym niezwykłą pomysłowością. Zabawie towarzyszyła muzyka, malowanie twarzy, gry i świetne humory.

• Wystawa "Życie w PRL-u".

Dzięki uczniom klasy 8 odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja historii. Przygotowali oni bowiem niesamowitą wystawę pt. "Życie w PRL-u". Szkolny korytarz zamienili w muzeum, w którym można zobaczyć przeróżne przedmioty z epoki, która już minęła. Niektóre z nich uchodziły wówczas za szczyt luksusu, a dziś to eksponaty muzealne.

• REKRUTACJA

W związku z zamieszczeniem na tablicy ogłoszeń w przedsionku szkoły listy dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego w szkole prosimy rodziców zakwalifikowanych dzieci o złożenie "Potwierdzenia woli przyjęcia", który to dokument jest warunkiem przyjęcia zakwalifikowanego dziecka do oddziału przedszkolnego. Powyższy dokument w postaci pisemnego oświadczenia należy złożyć w terminie od 24 marca 2022 r. do 6 kwietnia 2022 r. do godz.15:00. Oświadczenie do pobrania ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.

• Dziennik elektroniczny:

• Dziennik elektroniczny