• Narodowe Czytanie 2023

W środę 13 września 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu, akcji pod patronatem pary prezydenckiej. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie, nauczyciele i przedstawicielka rodziców. Wspólnie odczytane zostały fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Narodowe Czytanie 2022

W czwartek 8 września w naszej szkole odbyło się uroczyste czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza, nawiązujące do ogólnopolskiej 11. akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Uczniowie klas III-VIII wraz z nauczycielami odczytali ballady: Powrót taty, Pani Twardowska, Lubię to.

Narodowe Czytanie 2021

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej była lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. Nasza szkoła wzięła udział w akcji 07 września 2021 r. Wielu nauczycieli i uczniów chętnie podjęło się odczytania fragmentów utworu uważanego za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki.