PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2024 R.

Dnia 23 kwietnia br. odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali poddani „egzaminowi”. Dzieci bezbłędnie wykonały wszystkie zadania i odgadły zagadki. Uczniowie dowiedzieli się także jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić czytając. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Wszyscy otrzymali prezenty: bajki, dyplomy, imienne zakładki do książek i Wyprawki Czytelnicze - ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Życzymy nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych lektur, by czerpali z książek jak najwięcej mądrości i radości.

MAMY NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ!

Z radością informujemy, że biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o 36 nowych książek.

Zakupione zostały lektury do klas I-VIII.

Oto ich tytuły:

Afryka Kazika,

Asiunia,

Ballady i romanse,

Cukierku, ty łobuzie!,

Detektyw Pozytywka,

Doktor Dolittle i jego zwierzęta,

Dziewczynka z parku,

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi,

Fraszki, pieśni, treny, psalmy,

Hobbit, czyli tam i z powrotem,

Kapelusz Pani Wrony,

Quo vadis,

Rany Julek!,

Sposób na Elfa,

Tędy i owędy,

Wybór bajek i satyr,

Ziele na kraterze.

Informacja

Nauczyciele i uczniowie klas I-VIII mogą zwracać książki do biblioteki szkolnej, (które nie są podręcznikami) od poniedziałku do piątku w godz. od 800 do 1400.

O zamiarze odwiedzenia szkoły w celu oddania lub wypożyczenia książek proszę w dniu przyjścia poinformować pracownika szkoły dzwoniąc na nr tel.
          17 7741430.

Książki przyniesione do zwrotu - zapakowane w reklamówkę wraz z kartką informacyjną, na której powinno się znaleźć: imię, nazwisko, klasa ucznia oraz data - należy odłożyć w szkole w wyznaczonym miejscu.

W przypadku chęci wypożyczenia wybranej pozycji książkowej proszę się skontaktować z nauczycielem bibliotekarzem przez Messengera lub mailowo padykula.j@o2.pl, w celu ustalenia terminu odebrania ze szkoły konkretnej książki.

FUNKCJONOWANIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
          OD 1 WRZEŚNIA 2020 R.

Biblioteka szkolna w okresie pandemii COVID-19 funkcjonuje na podstawie wytycznych MZ, GIS i MEN.
          Obowiązki czytelników:
          1) Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie szkoły.
          2) Należy przestrzegać przyjętych zasad bezpieczeństwa sanitarnego, np. stosować jednorazowe rękawiczki lub płyn dezynfekujący.
          3) W pomieszczeniu biblioteki zabrania się korzystania z telefonów komórkowych
          i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. audio-guide’y, ekrany dotykowe).
          4) Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
          5) Czytelnicy mogą składać zamówienia książek np. drogą elektroniczną lub osobiście.
          6) Wszystkie książki zwracane przez czytelników są zapakowane w reklamówkę wraz z kartką informacyjną, na której ma się znaleźć: data zwrotu, imię
          i nazwisko ucznia oraz klasa i odłożone w szkole w wyznaczonym miejscu oraz poddane 2-dniowej kwarantannie (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.).

Narodowe Czytanie 2020

W tym roku lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Nasza szkoła wzięła udział w akcji 08 września 2020 r. Czterech nauczycieli i dziewięcioro uczniów chętnie podjęło się odczytania fragmentów wybitnego dzieła polskiego romantyzmu.